ادعای تحلیل‌گر روس درباره زنده بودن پریگوژین
ادعای تحلیل‌گر روس درباره زنده بودن پریگوژین
"والری سولووی" تحلیل‌گر روس به تازگی مدعی شده که "یوگنی پریگوژین" رئیس گروه مزدور واگنر زنده و سالم است و در جزیره‌ای در ونزوئلا به سر می‌برد.

به گزارش عصرتبریز، این تحلیل‌گر سیاسی مسائل روسیه مدعی شده پریگوژین اکنون در جزیره بهشتی مارگاریتا در کارائیب مخفی شده است. او هم چنین مدعی شده که ولادیمیر پوتین به بیماری لاعلاجی مبتلا شده و تمام حضورهای عمومی منتسب به پوتین نه توسط شخص او بلکه توسط بدل‌هایش صورت می‌گیرد و وظیفه هماهگی این کار برعهده سرویس‌های امنیتی روسیه است.

به گزارش دیلی میل، اطلاعات نظامی اوکراین نیز در هفته جاری از احتمال زنده بودن پریگوژین خبر داد و اعلام کرد نمی‌تواند خبر مرگ او را تایید کند.

یک تحلیل‌گر روسی مدعی شد، یوگنی پریگوژین، رئیس میلیاردر واگنر، از خشم ولادیمیر پوتین در امان ماند و در حال حاضر در کارائیب زندگی می کند

سولووی ادعا کرده که منابع آگاه به او گفته‌اند پیش از سانحه سقوط هواپیما به پریگوژین در مورد قریب الوقوع بودن آن رخداد هشدار داده شده بود و تمهیداتی برای جلوگیری از حضورش در هواپیما در نظر گرفته شد. او مدعی شده که نقشه فریب در مورد مرگ پریگوژین توسط پوتین و نیکلای پاتروشف چهره سرشناس امنیتی طراحی شد.

او می‌افزاید: «در این عملیات فرماندهان اصلی واگنر مردند تا این گونه القا شود که پریگوژین نیز کشته شده است در حالی که او در اصل زنده و سالم باقی ماند».

والری سولووی مدعی است که پریگوژین تا زمان مرگ ولادیمیر پوتین که آزاد می شود به روسیه بازگردد، در خواب است.
این ادعا در حالی مطرح می‌شود که مقام‌های روس در تاریخ ۲۷ آگوست تایید کردند که پریگوژین در سانحه هوایی ۲۳ آگوست جان‌اش را از دست داده است.

سولووی مدعی است که پریگوژین در جزیره مارگاریتا ونزوئلا مخفی شده است
سولووی می‌گوید شاید پس از مرگ پوتین به پریگوژین اجازه داده شود تا پنج هزار نیروی واگنر را رهبری کند. او می‌گوید پریگوژین و دولت روسیه در مورد همکاری در شرایط بحرانی با یکدیگر توافق کردند.

در ۲۷ آگوست مقامات روسیه تایید کردند که پریگوژین در اثر انفجار جت وی در خارج از مسکو در ۲۳ اوت کشته شده است.

سولووی استاد سابق موسسه معتبر روابط بین الملل مسکو یک آکادمی آموزشی برای دیپلمات‌ها و جاسوسان است. او می‌گوید: «پریگوژین در حال لذت بردن از زندگی در یک استراحتگاه بسیار خوب است».

  • منبع خبر: فرارو