کاهش دما و بارش‌های رگباری در آذربایجان‌شرقی
کاهش دما و بارش‌های رگباری در آذربایجان‌شرقی
رئیس گروه پیش‌بینی اداره کل هواشناسی آذربایجان‌شرقی گفت: از روز دوشنبه با نفوذ سامانه بارشی به جو منطقه دمای هوا کاهش یافته و بارش‌های رگباری استان را فرا می‌گیرد.

به گزارش عصرتبریز، محمد امیدفر گفت: بر اساس نقشه‌های پیش‌یابی هواشناسی عبور سامانه بارشی از عرض‌های شمالی کشور موجب افزایش ابر، بارش باران به صورت رگبار و غرش آذرخش به ویژه در نواحی شمالی و شرقی و بارش تگرگ و برخورد آذرخش در نواحی مستعد استان آذربایجان‌شرقی می‌شود.

وی با بیان اینکه این وضع تا اواخر این هفته در استان حاکم می‌شود اظهار کرد: تشدید بارش‌های رگباری موجب آبگرفتگی معابر، جاری شدن رواناب و سیلابی شدن مسیل‌ها و رودخانه‌ها می‌شود.

رئیس گروه پیش‌بینی اداره کل هواشناسی آذربایجان‌شرقی با اشاره به اینکه وزش باد و تندباد‌های لحظه‌ای در روز‌های دوشنبه و سه‌شنبه موجب خیزش گرد و خاک می‌شود گفت: احتمال سقوط و یا پرتاب اجسام سبک، سقوط تابلو‌های تبلیغاتی و خسارت به سازه‌های سبک وجود دارد بنابراین محکم کردن سازه‌های سبک و احتیاط در عبور از کنار ساختمان‌های نیمه کاره و درختان کهنسال و فرسوده ضروری است.

امیدفر خواستار لغو سفر‌های غیرضروری، عدم اتراق در حاشیه مسیل‌ها و رودخانه‌ها و پرهیز از صعود به مناطق مرتفع و کوهستانی و انجام فعالیت‌های کوهنوردی عدم پارک خودرو‌ها در کنار درختان فرسوده و انجام اقدامات پیشگیرانه در مورد مهار آبگرفتگی معابر شد.