ثبت‌نام یازدهمین جشنواره بین‌المللی رینوتکس آغاز شد
ثبت‌نام یازدهمین جشنواره بین‌المللی رینوتکس آغاز شد
مدیر عامل سازمان ربع رشیدی گفت: ثبت نام برای یازدهمین جشنواره رینوتکس از یکم تا ۳۰ مهرماه و از طریق سامانه rinotex.ir انجام خواهد گرفت.

به گزارش عصرتبریز، رضا کریم‌لو، ظهر روز شنبه در سلسله نشست‌های هم‌اندیشی اصحاب رسانه با فناوران ادوار رینوتکس با تاکید بر اینکه یازدهمین نمایشگاه رینوتکس، از ۱۷ الی ۲۰ آبان ماه در نمایشگاه بین‌المللی تبریز برگزار خواهد شد، اظهار داشت: به دنبال اعمال برخی تغییرات اساسی در یازدهمین نمایشگاه رینوتکس، در بخش‌های مختلف نمایشگاه ایده‌های فناورانه، توسعه و تجاری سازی، فروش محصولات، خدمات تجاری‌سازی و مشاوره و نیازهای فناورانه لحاظ شده است.

وی با اشاره به اینکه در سنوات قبلی نیز تمام جامعه پوشش داده می‌شد تا هر فردی با ارائه طرح خود در این نمایشگاه ثبت نام کند، افزود: در سال جاری اهداف ارتقا و در پنج محور دنبال شد؛ جذب و پرورش ایده، شبکه‌سازی، تجاری‌سازی، برندسازی و ارتقا سطح فناوری صنایع استان و کشور.

کریم‌لو، تحریم لحاظ شده برای سال جاری را زون‌بندی تخصصی بر اساس کاربرد عنوان کرد و ادامه داد: ۱۳ کمیته تخصصی، برای نمایشگاه یازدهم رینوتکس پیش‌بینی شده است.

وی معاونت علم و فناوری، وزارت علوم، استانداری آذربایجان‌شرقی و سازمان ربع رشیدی را از جمله حامیان این نمایشگاه خطاب کرد و گفت: در سطح ملی حضور پررنگ‌تری خواهیم داشت و مهلت ثبت‌نام برای این جشنواره از یک مهر ماه تا ۳۰ مهر از طریق سامانه rinotex.ir است.

مدیرعامل سازمان ربع رشیدی در خصوص رویدادهای تخصصی این جشنواره اظهار کرد: امسال، بیشتر مسائل استان از جمله بحران‌ها مورد توجه می‌باشد چرا که در سال گذشته با وجود ۹۶ درخواست، ۶۶ درخواست به انجام رسید.

کریم‌لو با اشاره به اینکه نمایشگاه رینوتکس در تقویم وزارت علوم قرار خواهد گرفت، گفت: پارسال ۱۷۱۰ ثبت‌نام طرح داشتیم که ۷۶۵ طرح از آن حاضر شدند و امسال نیز انتظار می‌رود تا حداقل ۱۰۰۰ طرح حاضر شود.

در حاشیه این نشست، رسول خالقی، مسئول کمیته رویداد، با اظهار اینکه امسال، رویدادهای جانبی را مفصل تر برگزار خواهیم کرد، ادامه داد: به اضافه رویدادهای جامع و فرایند محور، رویدادهایی در قالب همایش، سمینار و گردهمایی برگزارشده و تعدادی نیز در قالب ورکشاپ و کارگاه‌های آموزشی به انجام خواهد رسید.

وی با تاکید بر اینکه رویدادهای فرایندی، کاربردی محور هستند ادامه داد: طبق تفاهم‌نامه، ظرفیت لازمه در اختیار کارگزارهای تخصصی مجموعه‌ها، قرار داده خواهد شد تا نیازهای فناورانه مجموعه را شناسایی و بواسطه تعهد به بخش فناوری کشور، در سطح ملی فراخوان دهند.

خالقی افزود: این رویدادها از ۱۰ مهر شروع و تا اختتامیه ادامه دار خواهد شد.

وی با بیان اینکه۲۰ رویداد بزرگ در قالب همایش و ۶۰ رویداد در قالب ورکشاپ و آموزش به انجام خواهد رسید، ادامه داد: محوریت رویدادهای همایش، براساس؛ بخش‌های مختلف صنایع غذایی، کشاورزی و دامپروری، سلامت و بهداشت، صنایع خلاق، نفت و گاز و انرژی و غیره است که دارای اولویت بالاتری هستند.

مسئول کمیته رویداد جشنواره رینوتکس بیان کرد: در نمایشگاه سال جاری، در پی تفاهم سه‌جانبه بین سازمان ربع رشیدی دانشگاه آزاد اسلامی استان و اداره آموزش و پرورش کل استان، برگزاری رویداد تخصصی رینوفست برای اولین بار در استان به انجام خواهد رسید که در این طرح، دانش‌آموزان در سه سطح هوش مصنوعی، هوا و فضا و رباتیک شرکت خواهند کرد.

وی افزود: ثبت‌نام برای شرکت در جشنواره رینوفست، برای دانش‌آموزان از یک مهر تا ۳۰ مهر در سامانه ، مقدور می‌باشد.

خالقی عنوان کرد: در سطح بین‌المللی؛ کشورهای ارمنستان، تاتارستان، ترکیه، چین و هندوستان اعلام آمادگی کرده‌اند.