۳۴ نمایشگاه تا پایان امسال در تبریز برگزار می‌شود
۳۴ نمایشگاه تا پایان امسال در تبریز برگزار می‌شود
مدیرعامل نمایشگاه بین‌المللی تبریز گفت: طی ۶ ماهه نخست امسال، ۲۴ نمایشگاه برگزار شده و ۳۴ نمایشگاه دیگر تا پایان سال برگزار خواهد شد.

به گزارش عصرتبریز، حبیب ماهوتی امروز در نشست خبری اظهار داشت: طی ۶ ماه گذشته نمایشگاه‌های مختلفی را برگزار کرده‌‌ایم به طوری که نسبت به سال‌های قبل شاهد افزایش تعداد بازدیدکنندگان بوده‌ایم.

وی با اعلام اینکه این نمایشگاه رتبه اول کشور به لحاظ تعداد برگزاری نمایشگاه در کشور را دارد، افزود: در نیمه نخست امسال، ۲۴ نمایشگاه برگزار شده و بیش از ۶۰۰ هزار نفر از این نمایشگاه‌ها بازدید کرده‌اند‌.

وی اضافه کرد: تا پایان اسفند ماه سال جاری نیز ۳۴ نمایشگاه دیگر برگزار می‌شود و تمام مجوزهای این نمایشگاه‌ها از سوی کارگروه صادرات غیر نفتی استان تایید شده است.

ماهوتی همچنین گفت: از نیمه دوم آبان ماه هم هفدهمین نمایشگاه کتاب برگزار خواهد شد و علاوه بر آن با پیگیری مسئولان نمایشگاه مطبوعات هم در کنار نمایشگاه کتاب برگزار می‌شود.

وی ادامه داد: بنا بر تصمیمات اتخاذ شده نمایشگاه کتاب در سالن های امیرکبیر، ستارخان، آذربایجان، پروین و شهریار برگزار می‌شود.

ماهوتی به برگزاری نمایشگاه رینوتکس هم اشاره کرد و گفت: دومین نمایشگاه که بعد علمی و صنعتی دارد و در ایران تنها در تبریز برگزار می‌شود، نمایشگاه رینوتکس است که با همکاری استانداری و مجموعه ربع رشیدی در آذرماه برگزار خواهد شد.

مدیرعامل نمایشگاه بین‌المللی تبریز با اعلام اینکه، نخستین نمایشگاه چای و قهوه نیز در سطح بالا و بین‌المللی از ۲۵ تا ۲۸ آبان ماه برگزار می‌شود، اضافه کرد: استان‌های تهران، اصفهان، مشهد، اراک و کرمان نیز در این نمایشگاه حضور خواهند داشت و حتی از کشور‌های همسایه ترکیه نیز اعلام آمادکی کرده است.

وی همچنین از برگزاری نمایشگاه بین‌المللی طلا و جواهر در آبان ماه با حضور ترکیه و ایتالیا در تبریز خبر داد و گفت: علاوه بر آن نمایشگاه خودرو هم از ۱۹ مهر برگزار می‌شود که غالباً خودروهای ایرانی و تعدادی از خودروهای خارجی در این نمایشگاه به نمایش گذاشته می‌شود.

وی تاکید کرد: همکاران ما در نمایشگاه‌ها زحمات زیادی را متحمل می‌شوند و افرادی که ثبت‌نام می‌کنند نیز همینطور؛ علی‌رغم همه این‌ها نمایشگاه‌ها را به بهترین صورت برگزار کرده و خواهیم کرد و از رسانه‌ها نیز انتظار داریم که با حمایت و با انتقادات سازنده و ارائه پیشنهاد و راهکار ما را در برگزاری هر چه بهتر نمایشگاه‌ها یاری کنند.

  • خبرنگار: سما رزمی