برگزاری بزرگترین رویداد فرهنگی شمال‌غرب در تبریز
برگزاری بزرگترین رویداد فرهنگی شمال‌غرب در تبریز
مدیرکل فرهنگ و ارشاد استان گفت: تلاش و هدف ما از برگزاری این نمایشگاه توسعه و نشر فرهنگ کتاب است که با وجود فضای مجازی که ما را به فضای خود دانایی بُرده است در حالی که هیچ چیزی جای کتاب کاغذی را نخواهد داد.

به گزارش عصر تبریز، «محمدحسین بلاغی» مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان‌شرقی در نشست خبری هجدهمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تبریز اظهار داشت: حمایت از غزه، علاوه بر وظیفه ملی، وظیفه انسانی است که باید از اصحاب رسانه و عمومیت مردم تشکری داشته باشیم که به این مسئله توجه کردند و همچنان ادامه می‌دهند.

وی ادامه داد: تمامی ارکان ادامه کل تمام تلاش‌شان را کرده‌اند که نمایشگاه کتاب به بهترین نحو ممکن برگزار شود که بزرگ‌ترین نمایشگاه کتاب شمالغرب کشور است.

بلاغی تاکید کرد: مردم آذربایجان‌ در سال‌های گذشته خاطرات خوبی از نمایشگاه کتاب تبریز داشته‌اند و دارند و این نیز به خاطر فضای مناسب و فرهنگی آن است و پس از ۴ سال که به خاطر فضای ویروس کرونا برگزار نمی‌شد، مجددا برگزار خواهد شد و امیدوارم با استقبال خوبی مواجه شود.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد تصریح کرد: تلاش و هدف ما از برگزاری این نمایشگاه توسعه و نشر فرهنگ کتاب است که با وجود فضای مجازی که ما را به فضای خود دانایی بُرده است در حالی که هیچ چیزی جای کتاب کاغذی را نخواهد داد.

وی با بیان اینکه کتاب‌هایی در هجدهمین دوره نمایشگاه کتاب منتشر خواهد شد که تکراری نباشد، گفت: کتاب‌های جدید و برای پس از سال‌های ۹۸ بوده باشد، سعی‌مان بر این است که نمایشگاه از محل فروش کتاب به جشنواره فرهنگ کتاب تغییر پیدا کند تا فرهنگ‌سازی مناسبی شکل گیرد.

بلاغی ابراز داشت: برای اولین بار در تبریز به صورت فروش یکپارچه برگزار می‌شود که این به خاطر پتانسیل بالای تبریز در این حوزه است یعنی از این پس تمامی نمایشگاه‌های کتاب کشور به صورت ناشر محور نبوده و پس از این به صورت کتاب محور خواهد بود و تمامی مخاطبان می‌توانند چند کتاب در یک حوزه را یکجا و به صورت مقایسه‌ای خرید کنند.

وی افزود: بخش فلسطین و غزه بخش دیگری از این نمایشگاه کتاب خواهد بود که به احتمال فراوان میزبان میهمانان و شاعرانی از کشور فلسطین و استان تهران نیز خواهیم بود.

مدیرکل ارشاد ادامه داد: همزمان بر این نمایشگاه یازدهمین نمایشگاه استانی مطبوعات و خبرگزاری‌ها نیز برگزار خواهد شد و استقبال خوبی از این نمایشگاه انجام شده و ثبت‌نام زیادی از سوی مطبوعات صورت گرفته است.

بلاغی یادآور شد: در کنار نمایشگاه کتاب، اهتمام زیادی برای نمایشگاه مطبوعات انجام شده و قریب به ۸۰ رسانه برای دوره یازدهم ثبت‌نام کرده‌اند.

وی گفت: همچنین در کنار این دو، بزرگ‌ترین نمایشگاه حجاب کشور برگزار خواهد شد و ۱۰۰ تولیدکننده در حوزه حجاب در این نمایشگاه حاضر خواهند بود.

این نمایشگاه‌ها از روز چهارشنبه ۱۷ الی یکشنبه ۲۱ آبان‌ماه از ساعت ۱۰ صبح الی ۲۱ شب برای مراجعه‌کنندکان دایر خواهد بود.