نه تبریز به لیست گرایی و پول پاشی
نه تبریز به لیست گرایی و پول پاشی

نوع مشارکت  و رای مردم تبریز در انتخابات مجلس شورای اسلامی امسال درس آموخته ای جدید در سپهر سیاسی ایران داشت،

به گزارش عصرتبریز، مردم تبریز امسال نه به لیست های شلوغ و پر زرق و برق چپ و راست و کارگزارن و شورای ائتلاف و دادشهر و .. توجه کردند و نه به شلوغی بنرها و پوسترها و پول پاشی گسترده در شب و روز انتخابات..

چیزی که برای مردم تبریز مهم بود سلامت اقتصادی و سیاسی و کارنامه و عمکرد افراد بود واین را میشود از رای تاریخی آیت الله آل هاشم در انتخابات مجلس خبرگان رهبری و  دو کاندیدای راه یافته به مجلس در دور اول یعنی روح الله متفکرآزاد و مسعود پزشکیان مشاهده کرد.

آیت الله آل هاشم که چهره ای خاص بین مردم آذربایجان دارد و سبک و سلوک مدیریتی اش نمونه‌ی مردم داری اسلامی است و با صداقت و ساده زیستی شهره است و رای تاریخی ایشان در خبرگان رهبری ثابت کننده اعتماد عظیم مردم بود.

متفکرآزاد و پزشکیان هم با وجود تفاوت فاحش در نوع جناح سیاسی، بین مردم تبریز به سلامت و کارآمدی و پاسخگویی شهره اند و با کمترین هزینه ممکن و کمترین تعداد تبلیغات محیطی در انتخابات حضور داشتند و با اقبال گسترده مردم مواجه شدند. پزشکیان سالهاست که به این شیوه سبد رای مشخصی در تبریز دارد و روح الله متفکرآزاد با سبک خاص خود در مواجه با بحران مازوت، ارائه کارنامه عملکرد و .. دوباره پدیده شد و با جذب اعتماد بیش از ۱۰۰ هزار نفری مردم حوزه بعنوان نفر اول راهی بهارستان شد.

این واقعیت نشان از این است که در دور دوم نامزدهای محترم بجای تلاش برای پول پاشی وایجاد حواشی خود خواسته، باید برای جذب رای مردم تبریز با ارایه برنامه و عملکرد خود به صحنه بیایند و دل به لیست های خاص نبندند.