هر شهید یک رسانه است
هر شهید یک رسانه است

عزیزی می گفت امروز هر شهید یک رسانه است، از عمق وجود به این گفته ایمان دارم، امید که ما اصحاب رسانه هم در مسیر شهداء باشیم.

به گزارش عصرتبریز، حسن گلی معاون فرهنگی و رسانه ای اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان آذربایجان شرقی، طی یادداشتی تحت عنوان « از ١٩ مرداد تا ٢٠ اسفند» به مناسبت برگزاری آئین اختتامیه جشنواره رسانه ای کنگره بزرگداشت ده هزار شهید آذربایجان شرقی، نوشته است :

به نام خدای شهیدان
از ١٩ مرداد ماه که جشنواره رسانه ای کنگره ملی بزرگداشت ده هزار شهید آذربایجان شرقی رونمایی شد تا ٢٠ اسفند ماه که آئین اختتامیه برگزار گردید، با همراهی اصحاب خوب رسانه راهی را آغاز کردیم که هنوز گام‌های نخستین آن را برداشته ایم، معتقدم کار برای شهیدان اختتام ندارد، هر روز باید افتتاح کاری نو و ایده ای جدید برای ‌شهداء باشد، اگر عزیزی بگوید شهیدان به کار ما نیاز ندارند، ضمن تائید نظرش می گویم ولی ما فعالان حوزه فرهنگ و رسانه شدیدا به شهیدان و راهشان نیاز داریم. آنان با مجاهدت جسورانه و بذل جان خود، ضمن دفاع از خاک و ناموس کشور، پیام حقانیت انقلاب اسلامی را به همه افکار عمومی دنیا مخابره کردند و امروز شایسته است رسانه های متعهد نیز در بحبوحه جنگ حق و باطل که نمود کاملش در غزه جریان دارد، اهتمام نمایند پاس دار انسانیت و شرافت و مروج حقانیت و عدالت باشند.
عزیزی می گفت امروز هر شهید یک رسانه است، از عمق وجود به این گفته ایمان دارم، امید که ما اصحاب رسانه هم در مسیر شهداء باشیم.
امروز رسانه متعهد رسالتی بس سنگین بر عهده خود دارد. از یک سو بایستی صدای رسای مردمی باشد که هنوز در پی تحقق کامل آرمان‌های انقلاب شان هستند و از سوی دیگر مانع نیل غارتگران اقتصاد و اعتقاد به اهداف شومشان شود؛ از یک سو باید مظلومیت مقتدرانه مردم غزه را فریاد زند و از سوی دیگر جنایات غیر انسانی صهیونیست ها را برای دنیا برملا سازد؛ از یک سو بایستی صدای شکستن استخوان های تمدن لیبرال دموکراسی غرب و هژمونی آمریکا در جهان را منعکس نماید و از سوی دیگر راهکارهای ساخت تمدن نوین اسلامی را تبیین کند،…؛ این روزها، دوران آزمون رسانه های متعهد در برابر وجدان تاریخ هست.
بی شک حرکت در مسیر روشن شهیدان سروقامت، سربلندی همگان در برابر تاریخ را تضمین خواهد نمود.
در پایان این مختصر، ضمن تبریک به همه نفرات برتر جشنواره، لازم می دانم از همراهی شایسته همه عزیزان رسانه در برگزاری شایسته جشنواره تقدیر و از تشریف فرمایی و سخنرانی نماینده معزز ولی فقیه در استان و سردار فرمانده محترم قرارگاه منطقه ای عاشورا و همچنین حضور ارزشمند پدران و مادران جمعی از شهیدان دفاع مقدس و جبهه مقاومت در آئین اختتامیه سپاسگزاری نمایم.
حسن گلی. معاون فرهنگی و رسانه ای اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان شرقی و دبیر جشنواره