تاکید استاندار بر اقدامات سریع برای حل مشکل آب شرب تبریز
تاکید استاندار بر اقدامات سریع برای حل مشکل آب شرب تبریز
استاندار آذربایجان شرقی ظهر امروز اول فروردین، در پی قطع آب در برخی از مناطق تبریز، در مرکز کنترل آب و فاضلاب این شهر حضور یافت و از نزدیک روند اقدامات برای حل مشکل و تامین آب شرب شهروندان را بررسی کرد.

به گزارش عصرتبریز، مالک رحمتی در نشستی با مسئولان آب منطقه‌ای و آب و فاضلاب آذربایجان شرقی و تبریز، گفت: متاسفانه اتفاق امروز در نخستین ساعات سال نو، موجب ناراحتی شهروندان شد که بنده به نوبه خودم از مردم عزیز عذرخواهی می‌کنم و مسئولان امر هم باید به مردم گزارش کنند که چرا این مشکل به وجود آمده است.

وی افزود: گزارش‌ها نشان می‌دهد که مصرف آب شرب در تبریز رو به رشد است و برخی از مسائل و مشکلات هم خارج از توان و ظرفیت فنی مجموعه صنعت آب است؛ ضمن اینکه مشکل توزیع آب هم در تبریز وجود دارد.

رحمتی ادامه داد: اگر الگوی مصرف و حداکثر دقت از طرف مردم عزیز رعایت شود و در هر خانه بتوانیم تنها ۱۰ درصد مصرف آب را کاهش دهیم، تمام شهروندان می‌توانند از آب شرب بهره‌مند شوند که لازمه این کار، اطلاع‌رسانی و فرهنگ‌سازی است.

استاندار آذربایجان شرقی با بیان اینکه درخصوص مشکل آب شرب تبریز دو کار مهم و اساسی باید انجام شود، گفت: قدم اول و کوتاه‌مدت برای حل مشکل کمبود آب، وارد کردن آب سد نهند به مدار آبرسانی تبریز است که این کار از ساعاتی قبل انجام شده و بعد از ورود به تصفیه‌خانه در مدار مصرف قرار می‌گیرد.

وی افزود: باید تلاش کنیم با استفاده از منابع داخلی شهر و افزایش حجم آب ورودی از خط انتقال زرینه‌رود، حداکثر تا امشب مساله آب شرب تبریز حل شود.

رحمتی درخصوص اقدامات بلندمدت برای حل مشکل کمبود آب تبریز هم گفت: متاسفانه برخی اقدامات ریشه‌ای و اساسی در سال‌های گذشته باید انجام می‌شد که انجام نشده و باعث شده امروز با ناترازی آب مواجه شویم.

وی افزود: در اولین روز کاری سال جدید، جلسه ویژه‌ای برای بررسی این موضوع تشکیل خواهد شد تا در نتیجه تصمیمات و اقدامات لازم، شاهد چنین اتفاقاتی که مردم ما را آزار می‌دهد نباشیم.

گفتنی است در پی کاهش شدید حجم مخازن آب تبریز در ساعات پایانی سال ۱۴۰۲، برخی از مناطق شهر از صبح امروز با افت فشار یا قطعی آب مواجه شده‌اند.