توسعه فضاهای تفریحی تبریز با احداث شهربازی‌های جدید
توسعه فضاهای تفریحی تبریز با احداث شهربازی‌های جدید

شهردار تبریز از بررسی طراحی و احداث ۶ شهربازی در کنار بهسازی امکانات مجتمع تفریحی باغلارباغی در سال جاری با همراهی بخش خصوصی خبر داد.

به گزارش عصرتبریز، یعقوب هوشیار در یکصد و نود و سومین جلسه شورای اسلامی شهر تبریز اظهار کرد: امسال ۶ شهربازی با مشارکت سرمایه گذاران بخش خصوصی و با تکیه بر توان تخصصی شهرداری ساخته می شود.

هوشیار ادامه داد: در صورت عدم تمایل سرمایه گذاران جهت سرمایه گذاری در این زمینه، شهرداری در ۲ نقطه شهر اقدام به احداث شهربازی خواهد کرد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه شهرداری نزدیک به ۲۰ هزار میلیارد تومان در شهر املاک دارد، خاطرنشان کرد: نگاه شهرداری به املاک بیشتر متمرکز بر مولدسازی املاک است و بر همین اساس کمترین تحقق بودجه شهرداری در سال گذشته مربوط به حوزه فروش املاک بود؛ این موضوع در بودجه ۱۴۰۳ نیز مطابق سال قبل پیش بینی می شود.

شهردار تبریز خاطرنشان کرد: هر چند در برخی موارد، همچون پروژه‌های کلان شهری نیاز به فروش املاک احساس می شود ولی نگاه کلان شهرداری حفظ و مولدسازی املاک است.

هوشیار ادامه داد: بانک اطلاعات املاک شهرداری از دوره مدیریت شهری قبلی خالی تحویل گرفته شده بود و با تلاش بی وقفه دست اندرکاران در حال حاضر سامانه یکپارچه اطلاعات املاک و مستغلات شهرداری یکی از سامانه های قوی و غنی به شمار می رود.

وی در پایان تصریح کرد: اکثر مزایده های شهرداری در خصوص املاک به فروش منجر نشده است چرا که در شرایط فعلی خرید و فروش املاک رونق چندانی ندارد؛ از طرف دیگر سیاست گذاری شهرداری مولد سازی املاک بوده و انتظار درآمد از فروش املاک ندارد.