جایگاه مهم ورزش در توسعه کلان شهرهای جهان
جایگاه مهم ورزش در توسعه کلان شهرهای جهان

شهردار تبریز گفت: در توسعه کلانشهر های دنیا ورزش از جایگاه مهم تری برخوردار است و تصمیم گیری درست مسئولان در این خصوص تاثیرات مثبتی دارد.

به گزارش عصرتبریز، نشست ملی هم اندیشی روسای گروه های توسعه ورزش همگانی و روستایی سراسر کشور با حضور علیرضا کلانتری مدیرکل دفتر توسعه ورزش همگانی، ستوده نژاد مدیرکل ورزش و جوانان استان، علی خلیلی رئیس فدراسیون همگانی، یعقوب هوشیار شهردار و پرویز هادی رئیس کمیسیون ورزش شورای اسلامی شهر تبریز و جمعی از مسئولین استانی و کشوری امروز دوشنبه در تبریز برگزار شد.

در این نشست شهردار تبریز گفت: در توسعه کلانشهر های دنیا ورزش از جایگاه مهم تری برخوردار است و تصمیم گیری درست مسئولان در این خصوص تاثیرات مثبتی دارد.

وی افزود: جایگاه ورزش همگانی در این موضوع برجسته بوده و در همین زمینه از مدیرکل ورزش و جوانان استان و همچنین پهلوان پرویز هادی قهرمان کشتی که در برنامه های ریزی های ورزشی تاثیر گذار هستند، قدردانی می کنم.

هوشیار بیان کرد: به دلیل الگوهای بد جامعه دچار فقر حرکتی و به دنبال آن انواع بیماری ها هستیم و از لحاظ روحی و هم جسمی نیز شاهد اتفاقات ناگواری هستیم.
شهردار تبریز تصریح کرد: در مورد توسعه ورزش برنامه های مختلف ورزشی در رشته های مختلف برگزار شده و با شعار ۵۲ هفته ورزش در طول سال به دنبال افزایش سرانه ورزش شهر تبریز هستیم.

هوشیار با بیان اینکه سعی می کنیم پیوست های ورزشی شهر تبریز را دنبال کنیم، اظهار کرد: در این راه انتظار داریم دیگر نهادهای دولتی نیز در کنار وزارت ورزش کمک کنند تا با تجمیع امکانات ادارات از ظرفیت های ورزشی شهر بهره ببریم.

هوشیار در پایان گفت: سال گذشته برای ۱۰ هزار نونهال و نوجوان تبریزی خدمات ورزشی ارائه شده و امسال سعی داریم این آمار را به ۲۰ هزار نفر افزایش دهیم و حتی چند رشته جدید نیز به برنامه های ورزش تابستانه شهرداری اضافه خواهد شد.

گفتنی است شهرداری، توجه به ورزش های همگانی و ایجاد زمین های ورزشی در اولویت اساسی توسعه سرانه ورزشی تبریز قرار داده است به طوری که از سال گذشته عملیات عمرانی ۵۵ پروژه ورزشی را با هدف افزایش زیرساخت های ورزشی و با محوریت مناطق کم برخوردار شهر آغاز شده و تعداد کثیری از این پروژه‌ها به بهره برداری رسیده و در خدمت شهروندان قرار گرفته است.