سرمربی پرتغالی تراکتورسازی وارد تبریز شد
سرمربی پرتغالی تراکتورسازی وارد تبریز شد

عصر تبریز: تونی اولیویرا سرمربی پرتغالی دوره قبل تیم فوتبال تراکتورسازی روز شنبه از طریق فرودگاه بین المللی تبریز وارد این شهر شد تا سکان هدایت سرخپوشان را در فصل پانزدهم لیگ برتر بر عهده بگیرد. به گزارش روابط عمومی این باشگاه، تونی اولیویرا به همراه دستیاران خود ساعت چهار و ۴۵ دقیقه بامداد با […]

۷۶۵۰۴۵c1_9390_4497_8914_7eb684a04eaa

عصر تبریز: تونی اولیویرا سرمربی پرتغالی دوره قبل تیم فوتبال تراکتورسازی روز شنبه از طریق فرودگاه بین المللی تبریز وارد این شهر شد تا سکان هدایت سرخپوشان را در فصل پانزدهم لیگ برتر بر عهده بگیرد.

به گزارش روابط عمومی این باشگاه، تونی اولیویرا به همراه دستیاران خود ساعت چهار و ۴۵ دقیقه بامداد با پرواز ترکیش ایر از استانبول وارد تبریز شد و مورد استقبال مقامات باشگاه تراکتورسازی قرار گرفت.

تونی قرار است پس از استراحتی کوتاه در یکی از هتل های تبریز به باشگاه مراجعه تا به طور رسمی کار خود را برای فصل جدید لیگ برتر باشگاه های ایران با تیم تراکتورسازی آغاز کند.

آنتونیو اولیویرا، جورج تاوارز( مربی دروازه بانان) و رودولفو لوئیز دستیاران تونی که فصل گذشته نیز همراه تونی در تیم تراکتورسازی تبریز حضور داشتند به همراه وی وارد ایران شدند.

تعدادی از هواداران تراکتورسازی برای استقبال از سرمربی محبوب خود در محل فرودگاه تبریز حاضر شده بودند.

تونی اولیویرا برای نوبت چهارم طی چهار فصل اخیر لیگ برتر فوتبال باشگاه های کشور سکان هدایت تراکتورسازان را بر عهده می گیرد.

این مربی کارکشته پرتغالی پیشتر در فصل دوازدهم لیگ برتر برای اولین سرمربی تراکتورسازی شد و با وجود کسب نتایج خوب دو هفته مانده به پایان لیگ برتر توسط مدیرعامل وقت باشگاه برکنار شد.

وی سپس در فصل ۱۳ و ۱۴ لیگ برتر جایگزین مجید جلالی و رسول خطیبی شد و توانست تراکتورسازی را در فصل ۹۲-۹۳ به قهرمانی جام حذفی و در فصل ۹۳-۹۴ به نایب قهرمانی لیگ برتر برساند.

‘ آنتونیو ژوزه کونسیسائو اولیویرا ‘ ملقب به تونی در سال ۱۹۴۶ در شهر آنادیا در نزدیکی لیسبون پایتخت پرتغال متولد شد و در سنین نوجوانی فوتبال خود را در تیم سالسیانوس ده موگوفورس شهر زادگاهش آغاز کرد.

وی از سال ۱۹۸۷ وارد حرفه مربیگری شد و در تیم های مختلفی همچون بنفیکا در سه دوره، بوردو فرانسه، سویا اسپانیا، گوانژو چین، الاهلی مصر، الاتفاق و الاتحاد عربستان و شارجه امارات به عنوان سرمربی مشغول به کار بوده است.

تونی ۷۰ ساله دارای بالاترین درجه مربیگری یوفاست و به زبان های پرتغالی، اسپانیایی، انگلیسی و فرانسوی می تواند صحبت کند.