کجایند مسئولان بی ادعا؟! پیگیری وضعیت دو کارتن خواب معتاد
کجایند مسئولان بی ادعا؟! پیگیری وضعیت دو کارتن خواب معتاد

عصر تبریز: چندی پیش گزارشی تحت عنوان فقر و بی خانمانی حکایت دیگر شهر اولین ها؛زیر پوست شهر تبریز قسمت دوم به بیان برخی ناگفته های شهر اولین ها پرداختیم. در این گزارش میدانی زندگی دو زوج معتاد کارتن خواب که در دامان کوه عینالی سکنی گزیده بودند به قاب تصویر رفت. در گزارش فوق […]

عصر تبریز: چندی پیش گزارشی تحت عنوان فقر و بی خانمانی حکایت دیگر شهر اولین ها؛زیر پوست شهر تبریز قسمت دوم به بیان برخی ناگفته های شهر اولین ها پرداختیم.

در این گزارش میدانی زندگی دو زوج معتاد کارتن خواب که در دامان کوه عینالی سکنی گزیده بودند به قاب تصویر رفت. در گزارش فوق به گوشه ای از معضل اجتماعی به نام بی خانمانی که باز هم بی ارتباط با اعتیاد نبود، پرداخت شده بود، بی خانمانی که برای زندگی به دامن کوه پناه برده و در چادر زندی خود را به سر می بردند.

حال با گذشت چند ماه از انتشار این گزارش سری به مکان مورد نظر زدیم تا از وضعیت آنها مطلع شویم، و گریزی به اقدامات مسئولین و متولیان بحث ساماندهی بی خانمان ها و کارتن خواب ها زده باشیم.ناگفته نماند پس از انتشار گزارش زیر پوست شهر تبریز، دکتر علی شیاری یکی از اعضای محترم شهر طی مصاحبه ای با عصر تبریز از تصویب طرح احداث ۴گرم خانه برای کارتن خواب های تبریز در جلسه شورای فرهنگی استان خبر داد.

نکته ای که در این گزارش به آن در قالب تصاویر پرداختیم حاکی از آن است نه تنها هیچ تغییری در رسیدگی به وضعیت آنها صورت نگرفته بلکه شهرداری محترم کلانشهر تبریز که خود یکی از متولیان این امر است مکان قبلی آنها را در روند احداث پارک تخریب کرده و این امر باعث انتقال این کارتن خواب های معتاد به مکانی دیگر در همان نقطه شده است!

عصر تبریز در ادامه همکاری با شبکه استانی سهند بزودی گزارش خبری آن را در صورت پخش از بخش اخبار استانی در اختیار مخاطبان خود قرار خواهد داد.

شایان ذکر است هدف عصر تبریز از انتشار اینگونه گزارش ها، سیاه نمایی شهر تبریز که به عنوان شهر اولین ها مطرح بوده نیست، بلکه کمک به مسئولین استان در جهت پیشبرد اهداف  آنها در جهت ریشه کن کردن معضلات اجتماعی است.

تصاویر گزارش چند ماه پیش 

photo_1436123855476

IMG_5188

IMG_5191

IMG_4788

 

 

تصاویر گزارش جدید 

IMG_7081

IMG_7085

IMG_7128

IMG_7089

IMG_7123

IMG_7132

IMG_7148