احتمال آموزش دانشجویان مسلمان کریمه در ایران
احتمال آموزش دانشجویان مسلمان کریمه در ایران

عصر تبریز/اسپوتنیک: حمید رضا سلکی، رییس نمایندگی جامعه المصطفی العالمیه در روسیه پیشنهاد کرد که جوانان مسلمان کریمه برای تحصیل در رشته الهیات و معارف اسلامی به این دانشگاه اعزام شوند. حمید رضا سلکی این پیشنهاد را هنگام سفر به کریمه و پس از دیدار با امیر علی آبلایف، مفتی اعظم و رییس اداره دینی […]

عصر تبریز/اسپوتنیک: حمید رضا سلکی، رییس نمایندگی جامعه المصطفی العالمیه در روسیه پیشنهاد کرد که جوانان مسلمان کریمه برای تحصیل در رشته الهیات و معارف اسلامی به این دانشگاه اعزام شوند.

حمید رضا سلکی این پیشنهاد را هنگام سفر به کریمه و پس از دیدار با امیر علی آبلایف، مفتی اعظم و رییس اداره دینی مسلمانان این شبه جزیره مطرح کرد.

در اعلامیه اداره دینی مسلمانان کریمه که پس از این دیدار منتشر شد، گفته می شود: “ممکن است که دانشجویان مسلمان کریمه برای تحصیل در رشته الهیات و معارف اسلامی به جامعه المصطفی االعالمیه قم اعزام شوند.

جامعه المصطفی العالمیه قم یکی از بزرگ ترین دانشگاه های ایران محسوب می شود. جامعه المصطفی نهاد آموزشی بین المللی است که ایجاد فرصت تحصیل علوم و معارف اسلامی را برای مشتاقان از سراسر جهان فراهم می‌ نماید. در حال حاضر ۳۰ هزار نفر دانشجو در این دانشگاه مشغول به تحصیل هستند که ۲۰ هزار نفر از آنها از ایران و ۱۰ هزار نفر خارجی هستند. ۴۰ نفر از دانشجویان تبعه روسیه هستند.