کشف ۱۰۲ کیلوگرم تریاک در آذربایجان شرقی
کشف ۱۰۲ کیلوگرم تریاک در آذربایجان شرقی

عصر تبریز:  رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر استان آذربایجان شرقی از انهدام باند توزیع کننده مواد مخدر و کشف ۱۰۲کیلوگرم تریاک در این استان خبر داد. سرهنگ قاسم دهقانی گفت: در پی گزارش واصله مبنی بر فعالیت باندی در امر تهیه و توزیع مواد مخدر در اوزان بالا در استان و شهرستان های مراغه […]

عصر تبریز:  رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر استان آذربایجان شرقی از انهدام باند توزیع کننده مواد مخدر و کشف ۱۰۲کیلوگرم تریاک در این استان خبر داد.

سرهنگ قاسم دهقانی گفت: در پی گزارش واصله مبنی بر فعالیت باندی در امر تهیه و توزیع مواد مخدر در اوزان بالا در استان و شهرستان های مراغه و بناب به سرکردگی شخصی که ساکن شهرستان مراغه است، مراتب در دستور کار اداره عملیات ویژه پلیس مبارزه با مواد مخدر استان قرار گرفت.

وی ادامه داد: پس از انجام کارهای اطلاعاتی و شناسایی سرکرده باند و اعضای باند مشخص شد سرکرده باند مغازه ای در مراغه تحت عنوان سوپر مارکت دایر کرده و با هماهنگی قاچاقچیان یکی از استان های جنوبی کشور محموله های کلان مواد مخدر را خریداری و سپس به وسیله یک دستگاه کامیون خاور به این استان حمل و اقدام به توزیع می کند.

رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر استان آذربایجان شرقی افزود: در ادامه بررسی ها مشخص شد سرکرده باند محموله کلانی را خریداری و راننده کامیون خاور جهت جا به جایی به استان مبدا عزیمت کرده که به دنبال آن اکیپی از اداره عملیات ویژه این پلیس به شهرستان هشترود اعزام و با همکاری عوامل شهرستان های هشترود، بناب و بستان آباد مسیرهای منتهی به استان از جمله اتوبان پیامبر اعظم و ورودی شهرستان های مورد اشاره توسط اکیپ های اعلامی تحت کنترل قرار گرفت.

دهقانی تصریح کرد: راننده کامیون حامل مواد مخدر به سرنشینی دخترش در اتوبان پیامبر اعظم به سمت مراغه رویت شد و با شیوه های پلیسی متوقف و ضمن دستگیری وی مشخص شد سرکرده باند نیز با یک دستگاه پژو پارس جهت اسکورت خودروی مذکور در حال تردد در مسیر جاده هشترود و مراغه است که با همکاری عوامل مستقر در مسیر خودرو وی نیز متوقف و سرکرده باند دستگیر و هر دو خودرو به مقر پلیس شهرستان هشترود منتقل شد.

این مقام انتظامی گفت: در بازرسی از کامیون خاور ۲۵ بسته مواد مخدر از نوع تریاک در اوزان مختلف جمعا به وزن ۱۰۲ کیلو گرم با لفافه که به صورت ماهرانه در داخل باک سوخت کامیون جاسازی شده بود کشف و از داخل خودروی سواری پرشیا نیز تعدادی گونی خالی جهت تحویل مواد و همچنین مبلغ ۷۷ میلیون و ۷۵۰ هزار ریال پول نقد جهت پرداخت کرایه راننده کشف شد.

دهقانی در پایان تصریح کرد: سه متهم دستگیر شده جهت سیر مراحل قانونی تحویل مراجع قضایی شدند.