راه یافتن ۹۱۴ اثر به نخستین جشنواره کاریکاتور مطبوعاتی کشور
راه یافتن ۹۱۴ اثر به نخستین جشنواره کاریکاتور مطبوعاتی کشور

عصر تبریز: مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان‌شرقی از استقبال بی‌نظیر کاریکاتوریست‌های مطبوعاتی کشور از نخستین جشنواره کارتون و کاریکاتور مطبوعاتی خبر داد و گفت: ۹۱۴ اثر از ۱۰۷ هنرمند به بخش مسابقه راه یافتند. به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان‌شرقی، علی‌اکبر صفی‌پور اظهار داشت: پس از ارسال فراخوان این […]

عصر تبریز: مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان‌شرقی از استقبال بی‌نظیر کاریکاتوریست‌های مطبوعاتی کشور از نخستین جشنواره کارتون و کاریکاتور مطبوعاتی خبر داد و گفت: ۹۱۴ اثر از ۱۰۷ هنرمند به بخش مسابقه راه یافتند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان‌شرقی، علی‌اکبر صفی‌پور اظهار داشت: پس از ارسال فراخوان این جشنواره به مطبوعات و خبرگزاری‌های سراسر کشور، ۹۷۴ اثر از ۱۰۷ هنرمند از ۳۹ شهرستان و ۶۵ نشریه و سایت خبرگزاری به دبیرخانه ارسال شد.

وی افزود: از میان ۹۷۴ اثر ارسال شده به دلیل عدم تکمیل مدارک درخواستی دبیرخانه ۵۷ اثر از مرحله‌ داوری حذف شده و تعداد ۹۱۴ اثر به بخش مسابقه راه یافتند.

صفی‌پور تصریح کرد: داوری این جشنواره هفته‌ اول مردادماه جاری توسط چهار داور هنری و دو داور فنی (کارشناس مطبوعاتی) انجام گردیده و نتایج آن روز هفدهم مردادماه جاری همزمان با روز خبرنگار اعلام خواهد شد.

شایان ذکر است بیشترین آمار شرکت کننده در جشنواره یاد شده از تبریز،‌ اصفهان، تهران، کردستان،‌ مشهد و کرمانشاه است.

براساس این گزارش، این جشنواره با موضوع فرهنگ، کاریکاتور چهره، آزاد و بخش ویژه شعار سال شامل دولت و ملت، همدلی و همزبانی برگزار می شود و آثار برتر این جشنواره به صورت کتاب منتشر می شود تا از فواید آموزشی آن همگان استفاده و همچنین موجب ماندگاری آن نیز شود.

نخستین جشنواره سراسری کاریکاتور مطبوعات کشور با همکاری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان شرقی و خانه مطبوعات استان برگزار می‌شود.