نرخ بیکاری در آذربایجان شرقی در دولت یازدهم پنج درصد کاهش یافت
نرخ بیکاری در آذربایجان شرقی در دولت یازدهم پنج درصد کاهش یافت

عصر تبریز: مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان شرقی، نرخ بیکاری استان را ۷٫۸ درصد اعلام کرد و گفت: این در حالی است که در سال ۹۱ نرخ بیکاری در استان ۱۲٫۵ درصد بود. میراحد حسینی در نشست کارگروه فرهنگی و اجتماعی استان با اشاره به رتبه هشتم آذربایجان شرقی در تولید ناخالص ملی […]

عصر تبریز: مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان شرقی، نرخ بیکاری استان را ۷٫۸ درصد اعلام کرد و گفت: این در حالی است که در سال ۹۱ نرخ بیکاری در استان ۱۲٫۵ درصد بود.

میراحد حسینی در نشست کارگروه فرهنگی و اجتماعی استان با اشاره به رتبه هشتم آذربایجان شرقی در تولید ناخالص ملی کشور، جمعیت شاغل استان را یک میلیون و ۲۱۴ هزار نفر اعلام کرد.

حسینی با بیان اینکه سهم زنان از جمعیت شاغل استان ۱۲٫۹ درصد است، گفت: ۴۰ درصد شاغلان در بخش صنعت ، ۳۸ درصد در بخش خدمات و ۲۰ درصد در بخش کشاورزی اشتغال دارند.

وی، نرخ مشارکت اقتصادی استان را ۴۱٫۴ درصد اعلام و اظهارکرد: این در حالی است که میانگین نرخ مشارکت اقتصادی کشور ۳۷٫۲ درصد است.

حسینی به نقش نشاط اجتماعی در سلامت جامعه اشاره کرد و گفت: بخش مهمی از پریشانی های اجتماعی به واسطه مسایل اقتصادی از جمله عدم تطبیق درآمدها با هزینه هاست.

وی با اشاره به نقش حاکمیت در این خصوص ، گفت: هزینه های اجتماعی از مجله درمان در نظام بیمه ای کشور باید به طور کامل جبران شود.

حسینی تعداد بیمه شده های اصلی استان ۶۵۲ هزار و ۸۷۲ نفر اعلام کرد و گفت: ۶۰ درصد جمعیت استان تحت پوشش بیمه سلامت هستند.

وی تعداد بیمه شده های روستایی استان را یک میلیون ۳۵۱ هزار نفر اعلام کرد و افزود: ۷۰ درصد جامعه روستایی و عشایری استان تحت پوشش صندوق تامین اجتماعی روستاییان هستند.

حسینی با اشاره به فعالیت ۴۱۵ تشکل کارگری در استان ، گفت: چهار هزار و ۳۵۹ تعاونی استان یک میلیون ۸۰۰ هزار عضو دارند.

وی تعداد اعضای این تعاونی را معادل ۵۰ درصد جمعیت استان عنوان کرد و گفت: این تعاونی ها با سرمایه گذاری ۹ هزار و ۵۰۸ میلیارد ریال، ۵۶ هزار فرصت شغلی ایجاد کرده اند .

حسینی ۱۳ مجموعه فرهنگی ورزشی و ۱۶۵ خانه بهداشت کارگری را از ظرفیتهای کارگری استان عنوان و پیشنهاد کرد : پنج درصد درآمد واحدهای تولیدی استان برای توسعه مکانهای ورزشی کارگری اختصاص یابد.