لغو تحریم‌ شرکت‌های وابسته به سپاه
لغو تحریم‌ شرکت‌های وابسته به سپاه

عصر تبریز: رویترز در گزارشی نوشت: ده‌ها شرکت وابسته به سپاه پاسداران انقلاب اسلامی از لیست تحریم‌ها خارج خواهند شد. به گزارش باشگاه خبرنگاران به نقل از رویترز، قرار است با لغو تحریم‌ها علیه ایران، درهای بازار تجارت جهانی به روی ده‌ها شرکت وابسته به سپاه پاسداران گشوده شود. بنابر گزارش رویترز، این اتفاق برای […]

عصر تبریز: رویترز در گزارشی نوشت: ده‌ها شرکت وابسته به سپاه پاسداران انقلاب اسلامی از لیست تحریم‌ها خارج خواهند شد.

به گزارش باشگاه خبرنگاران به نقل از رویترز، قرار است با لغو تحریم‌ها علیه ایران، درهای بازار تجارت جهانی به روی ده‌ها شرکت وابسته به سپاه پاسداران گشوده شود. بنابر گزارش رویترز، این اتفاق برای اقتصاد ایران بسیار مفید است؛ اگرچه زمان‌بر و پیچیده خواهد بود. در این گزارش ادعا شده است لغو تحریم‌های تعدادی از شرکت‌های وابسته به سپاه مانند قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیا به دلیل نگرانی‌ها درباره فعالیت‌های ایران در خاورمیانه ۸ سال طول خواهد کشید. پس از این مدت نیز تحریم‌های اتحادیه اروپا لغو خواهد شد؛ اما تحریم‌های آمریکا به قوت خود باقی خواهد ماند.

در این گزارش همچنین آمده است در مجموع ۹۰ شرکت، مقام کنونی و سابق سپاه و خود سپاه پاسداران از لیست تحریم‌های اتحادیه اروپا، آمریکا و سازمان ملل خارج خواهند شد. به ادعای رویترز، تنها تعداد انگشت‌ شماری از این شرکت‌ها به محض عملی شدن توافق از لیست تحریم‌ها خارج می‌شوند و سایرین مانند بانک صادرات ایران باید ۸ سال انتظار بکشند. پس از این زمان نیز تحریم‌های اتحادیه اروپا لغو می‌شود؛ اما تحریم‌های آمریکا پابرجا خواهد ماند.