۱۱ روایت از دلارهای بلوکه شده ایران
۱۱ روایت از دلارهای بلوکه شده ایران

عصر تبریز: رقم های اعلام شده آغازین از میزان این دارایی ها قبل از توافق، بالا و قابل اعتنا بود، اما پس از امضای جمع بندی اولیه؛ رقم های بالا جای خود را به ارقامی بسیار کمتر داد تا مردم با اختلاف هایی فاحش در ارقام اعلام شده مواجه شوند. انتظار منطقی مردم، فعالان اقتصادی […]

عصر تبریز: رقم های اعلام شده آغازین از میزان این دارایی ها قبل از توافق، بالا و قابل اعتنا بود، اما پس از امضای جمع بندی اولیه؛ رقم های بالا جای خود را به ارقامی بسیار کمتر داد تا مردم با اختلاف هایی فاحش در ارقام اعلام شده مواجه شوند.

انتظار منطقی مردم، فعالان اقتصادی و کارشناسان این است که در مباحث حسابداری دقت کامل حاکم باشد، کمااینکه علم حسابداری، علم محاسبه قطعی است که مبنای قضاوت نیز قرار می گیرد و در آن از حدود سخن گفتن جایی ندارد. بنابراین تشتت آماری تا ۱۷۶ میلیارد دلار پیام های منفی به جامعه ارسال کرده و به اعتماد بین مردم و دولت که ریشه همدلی و همزبانی است آسیب می زند.با رقم جدید اعلام شده از سوی بانک جهانی، کلکسیون ارقام متفاوت درباره میزان دارایی های بلوکه شده ایران در خارج کامل شد. روز سه شنبه – ۲۰ مردادماه ۱۳۹۴ – بانک جهانی، روایتی جدید از میزان داراییهای ایران منتشر کرد.

این بانک کل دلارهای بلوکه شده ایران را ۱۰۷ میلیارد دلار دانست؛ و از این مقدار، عدد قابل بازگشت را ۲۹ میلیارد دلار اعلام کرد. پیش از این رئیس کل بانک مرکزی و وزیر امور اقتصادی و دارایی نیز عدد قابل بازگشت به ایران را ۲۹ میلیارد دلار اعلام کرده بودند.

resized_521416_813 resized_521417_463