بیانیه وزارت ورزش در مورد جلسه وزیر با نمایندگان مردم تبریز در خصوص مسایل بازی نفت و تراکتور سازی
بیانیه وزارت ورزش در مورد جلسه وزیر با نمایندگان مردم تبریز در خصوص مسایل بازی نفت و تراکتور سازی

نمایندگان تبریز از مسئولان فدراسیون خواستار پاسخگویی در مورد ابهامات بازی نفت تهران و تراکتور سازی تبریز، نحوه داوری‌ها در لیگ بر‌تر، حواشی زیاد تیم‌ها و برخی مربیان و بازیکنان و نحوه حضور کی‌روش در تیم ملی و… مواردی از این دست شدند. عصر تبریز: مرکز روابط‌عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت ورزش در واکنش به اخباری […]

نمایندگان تبریز از مسئولان فدراسیون خواستار پاسخگویی در مورد ابهامات بازی نفت تهران و تراکتور سازی تبریز، نحوه داوری‌ها در لیگ بر‌تر، حواشی زیاد تیم‌ها و برخی مربیان و بازیکنان و نحوه حضور کی‌روش در تیم ملی و… مواردی از این دست شدند.

۶۱bf95d8-1b7c-4988-ad20-550694d8f7e5

عصر تبریز: مرکز روابط‌عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت ورزش در واکنش به اخباری در خصوص جلسه وزیر با نمایندگان مجلس بیانیه‌ای صادر کرد.

به گزارش پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان در بیانیه مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت ورزش و جوانان آمده است :

  1. نشست وزیر و مدیران ورزش کشور بدنبال دعوت نمایندگان مردم تبریز برای پاسخ نهایی به مسایل بازی نفت تهران و تراکتور سازی تبریز صورت گرفت و آقایان کفاشیان و تاج بنا بر مسئولیت مستقیم در مورد بازی های لیگ، تعیین تیم داور، نظارت بر نحوه مسابقه و برگزاری لیگ و تشکیل کمیته حقیقت یاب در جلسه مذکور حضور یافتند.
  2. با توجه به شکل اساسنامه فدراسیون فوتبال و استقلال مدیران فوتبالی در تصمیم گیری و اجرای برنامه‌های خود، گودرزی به توضیح این موضوع برای نمایندگان پرداخت و توجه دادن نمایندگان مردم به حساسیت نهادهای بین المللی بر دخالت دولت در امور فوتبال و به همین سبب باید آقای کفاشیان و مسئولان سازمان لیگ پاسخگوی، سئوالات و ابهامات نمایندگان باشند.
  3. وزیر ورزش و جوانان در این جلسه با طرح موضوع اختیار و تسلط وزارت ورزش به عنوان نهاد عالی دولت در موضوع ورزش، رویه موجود را به عنوان یک پارادوکس در موضوع اختیار و قدرت وزارتخانه در موضوعات فوتبال مطرح کرد و گفت: از آنجایی که در تمامی مسایل در ‌‌نهایت وزیر و معاونان وزارت ورزش باید پاسخگو دولت و مجلس باشند با این رویه، برآورده کردن انتظارات نمایندگان مردم در موضوع فوتبال و رسیدگی به تخلفات و سئوالات موجود برای بنده مشکل است.
  4. گودرزی در ادامه سوالات نمایندگان در مورد فوتبال و مرخصی مکرر و طولانی کی روش هم با اشاره به استقلال فدراسیون در استخدام سرمربی و نظارت بر نحوه کار او، یادآور شد که در این مورد بعد از چند اظهار نظر از جایگاه وزیر و حتی کار‌شناس ورزش مورد تهاجم گسترده از طریق رسانه‌ها و فضای مجازی قرار گرفت و در این مورد فرصت نظارت هم به وزیر ورزش داده نمی‌شود.
  5. در ادامه جلسه نمایندگان تبریز از مسئولان فدراسیون خواستار پاسخگویی در مورد ابهامات بازی نفت تهران و تراکتور سازی تبریز، نحوه داوری‌ها در لیگ بر‌تر، حواشی زیاد تیم‌ها و برخی مربیان و بازیکنان و نحوه حضور کی‌روش در تیم ملی و… مواردی از این دست شدند.
  6. مطرح شدن مواردی مانند درگیری لفظی مدیران وزارتی و دست اندرکاران سازمان لیگ و فدراسیون فوتبال ضمن اینکه موضوعیت نداشته است تلاشی برای بر هم زدن فضای گفت‌و‌گوی صمیمانه و مسئولانه وزیر با نمایندگان مجلس شورای اسلامی بوده است.
  7. فدراسیون فوتبال به عنوان یکی از ۵۲ فدراسیون حوزه وزارت ورزش و جوانان ضمن اینکه فرزند بزرگ وزارت ورزش و جوانان است و مجموعه مدیران خود را مکلف به حمایت و کمک از این فدراسیون می‌دانند ولی قاعدتا باید پاسخگوی تصمیمات و نحوه مدیریت خود بر فوتبال کشور در مقابل افکار عمومی، نمایندگان مردم و البته وزارت ورزش و جوانان به عنوان نماینده دولت برامده از آرای مردم باشند.