تایید پنتاگون بر اشراف اطلاعاتی ایران بر ناو‌های هواپیمابر آمریکا
تایید پنتاگون بر اشراف اطلاعاتی ایران بر ناو‌های هواپیمابر آمریکا

یک مقام پنتاگون در سخنانی تلویحا بر اشراف اطلاعاتی سپاه پاسداران ایران بر تحرکات بیگانگان در آب‌های نیلگون خلیج فارس مهر تایید زد. یک مقام پنتاگون (وزارت دفاع آمریکا) که آشنا به امور خاورمیانه است، اظهار داشت ناوگان نیروی دریایی آمریکا حاضر در تنگه هرمز تقریبا هر روز با کشتی های جنگی و هواپیماهای ایرانی […]

یک مقام پنتاگون در سخنانی تلویحا بر اشراف اطلاعاتی سپاه پاسداران ایران بر تحرکات بیگانگان در آب‌های نیلگون خلیج فارس مهر تایید زد.

یک مقام پنتاگون (وزارت دفاع آمریکا) که آشنا به امور خاورمیانه است، اظهار داشت ناوگان نیروی دریایی آمریکا حاضر در تنگه هرمز تقریبا هر روز با کشتی های جنگی و هواپیماهای ایرانی مواجه می شوند.

به نوشته وبگاه آمریکایی «بیزینس اینسایدر» این مقام نظامی آمریکایی افزود، در این فعل و انفعال بین نیروهای ایرانی و آمریکایی، ایرانی ها مبادرت به عکس برداری های اطلاعاتی می کنند و البته این برخوردها بین طرفین در حالت امن و حرفه ای صورت می گیرد.

ایران اواخر اوت سال جاری کلیپی از ماموریت تجسسی خود بر فراز یک ناو هواپیمابر آمریکا در تنگه هرمز را منتشر ساخت که در آن پرسنل نظامی آمریکا حاضر در عرشه و تصاویری از جنگنده های حاضر در ناو هواپیمابر به نمایش گذاشته شدند.

بر اساس این گزارش، این مقام پنتاگون با تایید ضمنی صحت خبر کلیپ به نمایش درآمده از ماموریت تجسسی پهپادهای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بر فراز ناو هواپیمابر آمریکا، آن را جزو عملیات معمول ایران نامید و گفت: «کشتی های جنگی ایران و جنگنده های این کشور به طور معمول نزدیک نیروهای آمریکا در تنگه هرمز می شوند و البته این کار با لحاظ موارد ایمنی و حرفه ای گری صورت می گیرد. این اتفاقی است که روزانه رخ می دهد. هدف اولیه ایران از نزدیک شدن به نیروهای آمریکا ماموریت اطلاعاتی، تجسسی و شناسایی است و ایرانی ها در این ماموریت اقدام به گرفتن تصاویر و فیلم می کنند.»

این مقام پنتاگون البته در ادامه از آماده بودن نیروهای آمریکایی برای دفاع از خود خبر داد و گفت که ما به طور علنی تقابل با نیروهای ایرانی را اعلام می کنیم.

بیزینس اینسایدر در خاتمه به تداوم تهدید های مقام های ارشد ایرانی در هفته های اخیر با وجود توافق هسته ای خبر داد و نوشت: ایران حمایت از گروه های نیابتی خرابکار (لفظ بکار رفته این وبگاه) را خاتمه نخواهد داد و از قول سردار «حسین دهقان» وزیر دفاع ایران نوشت که جمهوری اسلامی کماکان آمریکا را حتی بعد از برجام «شیطان بزرگ» بر می شمارد.