پیکر دکتر محمد حسین مبین، پدر جذامیان ایران آرام گرفت
پیکر دکتر محمد حسین مبین، پدر جذامیان ایران آرام گرفت

پیکر دکتر سید محمدحسین مبین پدر جذامیان ایران روز سه شنبه با حضور آحاد مردم تشییع و در جوار آرامگاه همسرش در آرامستان وادی رحمت تبریز به خاک سپرده شد. دکتر مبین مشهور به پدر جذامیان ایران روز دوشنبه در سن ۸۸ سالگی بر اثر کهولت سن چشم از جهان فرو بست. این نویسنده ، […]

پیکر دکتر سید محمدحسین مبین پدر جذامیان ایران روز سه شنبه با حضور آحاد مردم تشییع و در جوار آرامگاه همسرش در آرامستان وادی رحمت تبریز به خاک سپرده شد.

دکتر مبین مشهور به پدر جذامیان ایران روز دوشنبه در سن ۸۸ سالگی بر اثر کهولت سن چشم از جهان فرو بست.

این نویسنده ، شاعر و پزشک توانای معاصر کشورمان در سال ۱۳۰۶ شمسی در یکی از محلات قدیمی تبریز به نام چرنداب پا به عرصه هستی گذاشت، تحصیلات ابتدایی را در دبستان معرفت تبریز و دوره دبیرستان را در دبیرستان فردوسی به پایان رساند و در سال ۱۳۲۸ وارد دانشکده پزشکی تبریز شد و در سال ۱۳۳۴ به دریافت دکترای پزشکی نایل آمد.

دکتر مبین مشهور به پدر جذامیان ایران

دکتر مبین مشهور به پدر جذامیان ایران

وی پس از طی خدمت نظام وظیفه در سال ۱۳۳۷ به استخدام وزارت بهداری درآمد و خدمات پزشکی، اجتماعی خود را با بیماریابی جذام در آذربایجان شرقی آغاز کرد و پس از یک سال فعالیت در امر بیماریابی در سال ۱۳۳۸ به عنوان کفیل آسایشگاه جذامیان باباباغی تبریز به ادامه فعالیت پرداخت.

آیین تشییع جنازه این فقید عالی مقام بر روی دوش مردم قدردان تبریز، دوستداران، پزشکان، اهالی فرهنگ و هنر و نیز شعرخوانی دو تن از شعرای تبریز، برگزار و پس از اقامه نماز توسط آیت الله محمدتقی آل هاشم امام جمعه موقت تبریز، در یکی از قطعه های آرامستان وادی رحمت تبریز و بنا به وصیت خود در جوار همسر فداکارش دفن شد.

مطلب مرتبط:

*دکتر محمد حسین مبین، پدر جذامیان ایران