مرگ ۴۶ نفر بر اثر سوءمصرف موادمخدر در آذربایجان‌شرقی
مرگ ۴۶ نفر بر اثر سوءمصرف موادمخدر در آذربایجان‌شرقی

این آمار نسبت به مدت مشابه سال گذشته که ۴۰ نفر فوت شده بود ۶ نفر افزایش داشته است. عصر تبریز: مدیرکل پزشکی آذربایجان‌شرقی گفت: ۴۶ نفر بر اثر سوءمصرف موادمخدر در چهار ماهه نخست امسال جان خود را در استان از دست دادند. به گزارش روابط عمومی پزشکی قانونی آذربایجان‌شرقی، بهرام صمدی‌راد اظهار داشت: […]

این آمار نسبت به مدت مشابه سال گذشته که ۴۰ نفر فوت شده بود ۶ نفر افزایش داشته است.

عصر تبریز: مدیرکل پزشکی آذربایجان‌شرقی گفت: ۴۶ نفر بر اثر سوءمصرف موادمخدر در چهار ماهه نخست امسال جان خود را در استان از دست دادند.

به گزارش روابط عمومی پزشکی قانونی آذربایجان‌شرقی، بهرام صمدی‌راد اظهار داشت: در چهار ماهه اول امسال تعداد ۴۶ نفر در استان بر اثر سوء مصرف موادمخدر جان خود را از دست دادند که از این تعداد ۳ نفر زن و ۴۳ نفر مرد بود.

وی افزود: این آمار نسبت به مدت مشابه سال گذشته که ۴۰ نفر فوت شده بود ۶ نفر افزایش داشته است.

مدیرکل پزشکی قانونی آذربایجان‌شرقی گفت:  کل متوفیات سوء مصرف مواد در استان در سال ۱۳۹۴ برابر با ۱۰۱ نفر بود که ۵ نفر از آنان زن بوده است.

وی خاطرنشان کرد: در تیرماه امسال تعداد ۱۱نفر بر اثر سوء مصرف مواد جان خود را از دست دادند که در مقایسه با تیر ماه سال قبل که ۱۳ نفر فوت شده بود ۲ نفر کاهش یافته است.

وی گفت: در چهار ماهه اول سال‌جاری ۱۲۶ نفر جهت اخذ مجوز سقط درمانی به ادارات پزشکی قانونی در استان مراجعه کردند.

صمدی‌راد ادامه داد: از این تعداد برای ۸۱ نفر مجوز سقط درمانی صادر شده است که نسبت به مدت مشابه سال گذشته که ۷۱ فقره مجوز صادر شده ۱۰مورد افزایش داشته است.

وی اضافه کرد: کل مجوز صادره سقط درمانی در سال گذشته برابر با ۳۸۹ مورد بوده است.

مدیرکل پزشکی آذربایجان‌شرقی اظهار داشت: در طی تیر ماه امسال نیز از ۳۱ پرونده تشکیل شده در این زمینه به ۲۳ نفر مجوز سقط درمانی صادر شده است که نسبت به سال گذشته در این ماه ۷ موردافزایش داشته است.