نماینده مردم در مجلس خبرگان: نگهداری والدین در خانه سالمندان در تضاد با اندیشه های اسلامی است
نماینده مردم در مجلس خبرگان: نگهداری والدین در خانه سالمندان در تضاد با اندیشه های اسلامی است

خانواده های ایرانی باید توجه داشته باشند که سالمندان به محبت و عاطفه خانواده خود بیش از مراکز نگهداری نیاز دارند. عصر تبریز: نماینده مردم آذربایجان شرقی در مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه نگهداری افراد در خانه سالمندان با اندیشه های اسلامی در تضاد است، گفت :خانواده های ایرانی باید توجه داشته باشند که […]

خانواده های ایرانی باید توجه داشته باشند که سالمندان به محبت و عاطفه خانواده خود بیش از مراکز نگهداری نیاز دارند.

عصر تبریز: نماینده مردم آذربایجان شرقی در مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه نگهداری افراد در خانه سالمندان با اندیشه های اسلامی در تضاد است، گفت :خانواده های ایرانی باید توجه داشته باشند که سالمندان به محبت و عاطفه خانواده خود بیش از مراکز نگهداری نیاز دارند.
آیت الله میرزا هادی ملکوتی روز جمعه در بازدید از مرکز خیریه نگهداری از معلولان و سالمندان “سردهای سراب” با اشاره به آیات صریح قرآنی و روایات ائمه معصومین (ع) افزود :هدف از ایجاد مراکز نگهداری برای مراقبت از سالمندان بی سرپرست است و بهانه های مختلف از جمله مشغله کاری نباید موجب دوری سالمند از خانواده اش شود.
وی ادامه داد: فرزندان و افراد خانواده باید با توجه به سفارش قرآن کریم و پیشوایان دینی، سالمند را تکریم کرده و آنان را در کنار خود در خانه و خانواده نگهداری کنند، زیرا که سالمندان خود برکت برای خانه و خانواده هستند.
وی با تاکید بر ضرورت ترویج فرهنگ تکریم از سالمندان افزود: سالمندان سرمایه های ارزشمندی برای جامعه هستند و می توانند کوله بار تجربه ای که در طول سال های زندگی و کار خود به دست آورده اند را در اختیار جوانان قرار دهند.
آیت الله ملکوتی با بیان اینکه سالمندان برای جامعه بشری یک نعمت هستند، گفت: اعتقاد به دین و فرهنگ سبب شده تا فرزندان و دیگر بستگان از سالمندان محافظت و نگهداری کنند، اما بعضا شرایطی پیش می آید که برای این امر خطیر مراکز خیریه وابسته به بهزیستی و حتی خصوصی باید وارد عمل شوند و به یاری سالمندان و خانواده های آنها بیایند.
عضو مجلس خبرگان رهبری در ادامه با اشاره به توانمندی های مرکز خیریه نگهداری از معلولین و سالمندان سراب گفت : در این مراکز معلولین و سالمندان، علاوه بر حرفه آموزی در تولید صنایع دستی وتجهیزات الکترونیکی تلاش می کنند و جهت توسعه تولیدات شان نیاز به مشارکت و حمایت افراد خیر و اهل خیر دارند.
گفتنی است مرکز نگهداری از معلولین و سالمندان سردهای سراب در ۲۰ کیلومتری شهر سراب در روستای سردها از توابع بخش مرکزی احداث شده و هم اکنون ۹۰ سالمند و معلول سالمند در این مرکز شبانه روزی نگهداری می شود./ایرن