۲۱۷ شبکه  ماهواره ای  فارسی زبان بیگانه  باورها و اعتقادات مردم و جوانان را نشانه رفته اند/ در سه سال گذشته ۲۷ بار شبکه های برون مرزی کشورمان را تحریم کردند
۲۱۷ شبکه  ماهواره ای  فارسی زبان بیگانه  باورها و اعتقادات مردم و جوانان را نشانه رفته اند/ در سه سال گذشته ۲۷ بار شبکه های برون مرزی کشورمان را تحریم کردند

عصر تبریز: معاون امور استان های سازمان صداوسیما گفت: شبکه های ماهواره ای غربی به دنبال ضربه زدن به آرمان های انقلاب اسلامی ایران هستند. به گزارش خبرگزاری صداوسیما، دارابی امشب در جمع  معاونین اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری های کشور در تبریز افزود:۲۱۷ شبکه  ماهواره ای  فارسی زبان بیگانه  با تضعیف باورها و اعتقادات […]

عصر تبریز: معاون امور استان های سازمان صداوسیما گفت: شبکه های ماهواره ای غربی به دنبال ضربه زدن به آرمان های انقلاب اسلامی ایران هستند.
به گزارش خبرگزاری صداوسیما، دارابی امشب در جمع  معاونین اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری های کشور در تبریز افزود:۲۱۷ شبکه  ماهواره ای  فارسی زبان بیگانه  با تضعیف باورها و اعتقادات مردم و جوانان و وارونه نشان دادن حقایق  موجب بروز بسیاری از آسیب های اجتماعی در جامعه می شوند.
به گفته معاون سازمان صداوسیما برغم ادعای غربی ها مبنی بر آزادی بیان و حقوق بشر، این کشورها به علت قدرت رسانه ای شبکه های ایران، در سه سال گذشته ۲۷ بار شبکه های برون مرزی کشورمان را تحریم کردند.
دارابی با بیان اینکه اخلاق دین و معنویت نقش بسیار تاثیر گذاری در کاهش جرایم دارد  تاکید کرد: در صورتی که تمامی دستگاه ها و ادارات به درستی به وظایف خود عمل کنند از میزان پرونده ها و مراجعات به قوه قضائیه کاسته می شود.
وی با اشاره به نقش صداسیما در فرهنگ سازی و پیشگیری از جرایم در جامعه خاطرنشان کرد: باید به وسیله آموزش مصائب و آسیب های اجتماعی  و گفتمان سازی  و مطالبه افکار عمومی این آسیب ها را کنترل و پیشگیری کرد.
معاون امور استان های رسانه ملی گفت: این سازمان به منظور پیشگیری از وقوع آسیب های اجتماعی با تولید برنامه های نمایشی، گفتگو  محور، مستند، مسابقات، زیرنویس ها  و برنامه های مختلف پیام های آموزشی را به جامعه انتقال می دهد.
دارابی همچنین گفت از ۱۲۰ شبکه رادیویی و تلویزیونی ۷۰ شبکه متعلق به استان هاست  که با ۳۵ زبان متفاوت پخش میشود و این شبکه ها چهارمین شبکه مورد توجه مردم کشور هستند.
وی با اشاره به ظرفیت  عظیم شبکه های استانی در جامعه از آمادگی هرگونه همکاری  با قوه قضائیه در موضوع پیشگیری از وقوع جرایم خبر داد.
وی با بیان اینکه دارابودن اقتدار در قوه قضائیه می تواند نقش بسیاری در پیشگیری از وقوع جرم ها داشته باشد خاطر نشان کرد اقتدار در سایه تاثیر گذاری، باور پذیری و پذیرش قوانین در جامعه بدست می آید.