رئیس مرکز مطالعات اجتماعی قوه قضاییه: آمار فوتی‌ها در جاده‌های ایران بیش از شهدای جنگ تحمیلی است
رئیس مرکز مطالعات اجتماعی قوه قضاییه: آمار فوتی‌ها در جاده‌های ایران بیش از شهدای جنگ تحمیلی است

رئیس مرکز مطالعات اجتماعی و جرم‌شناسی قوه قضاییه از وجود بیش از ۵ هزار نقطه حادثه‌خیز در جاده‌ها و بزرگراه‌های ایران خبر داد، گفت: متأسفانه آمار کشته‌شده‌ها در جاده‌های کشورمان نزدیک به دو برابر شهدای جنگ عراق است. عصر تبریز: رئیس مرکز مطالعات اجتماعی و جرم‌شناسی قوه قضاییه از وجود بیش از ۵ هزار نقطه […]

رئیس مرکز مطالعات اجتماعی و جرم‌شناسی قوه قضاییه از وجود بیش از ۵ هزار نقطه حادثه‌خیز در جاده‌ها و بزرگراه‌های ایران خبر داد، گفت: متأسفانه آمار کشته‌شده‌ها در جاده‌های کشورمان نزدیک به دو برابر شهدای جنگ عراق است.

عصر تبریز: رئیس مرکز مطالعات اجتماعی و جرم‌شناسی قوه قضاییه از وجود بیش از ۵ هزار نقطه حادثه‌خیز در جاده‌ها و بزرگراه‌های ایران خبر داد، گفت: متأسفانه آمار کشته‌شده‌ها در جاده‌های کشورمان نزدیک به دو برابر کشته‌های جنگ عراق است.
حسن رجبی‌راد ظهر جمعه در دیدار با مسئولان قضایی و انتظامی منطقه ارسباران در اهر با اشاره به اجرای یک هزار و ۵۰۰ برنامه پیشگیرانه در قوه قضاییه، اظهار داشت: در بحث پیشگیری از وقوع جرم فقط در استان آذربایجان شرقی در خصوص حوادث رانندگی و رفع نقاط حادثه‌خیز بیش از ۵۰ مورد برنامه در نظر گرفته‌شده و در این خصوص اقدامات قابل‌توجهی صورت گرفته است.
رئیس مرکز مطالعات اجتماعی و جرم‌شناسی قوه قضاییه از وجود بیش از ۵ هزار نقطه حادثه‌خیز در جاده‌ها و بزرگراه‌های ایران خبر داد، گفت: متأسفانه آمار کشته‌شده‌ها در جاده‌های کشورمان بیش از شهدای جنگ تحمیلی است.
رجبی‌راد بابیان اینکه مردم به حق و حقوق خود آگاهی کاملی ندارد، افزود: حوادث رانندگی و حواشی آن جزو جرائم محسوب می‌شود که در قانون اساسی پیشگیری از وقوع جرم به قوه قضائیه محول شده که این امر به‌تنهایی دستگاه قضایی تحقق نمی‌یابد بلکه پیشگیری فرآیندی دنباله‌دار دارد و در این جهت نیازمند همکاری تمامی دستگاه‌های مرتبط هستیم.
وی با تأکید بر اینکه اکثر مرگ و میرهای مردم منطقه ارسباران بر اثر حوادث رانندگی است، اظهار کرد: اکنون دولت با مشکلات مالی دست و پنجه نرم می‌کند و عدم تخصیص به‌موقع اعتبارات برای پروژه‌هایی از جمله بزرگراه اهر – تبریز برای مردم مشکل‌آفرین می‌شود.
رئیس مرکز مطالعات اجتماعی و جرم‌شناسی قوه قضاییه تأکید کرد: باید بپذیریم که دولت به‌تنهایی توان رفع مشکلات مالی را ندارد البته می‌توان با فروش اوراق مشارکت منطقه‌ای در خصوص اتمام بزرگراه اهر – تبریز و با دریافت حداقل عوارض از مردم به روند احداث این بزرگراه ادامه داد.
رجبی‌راد در پایان با اشاره به اینکه تخطی از قوانین راهنمایی و رانندگی در کشور به یک معضل جدی تبدیل‌شده است، خاطرنشان کرد: جریمه تخلفات رانندگی در کشور ژاپن بسیار سنگین بوده و به‌نوعی عامل بازدارنده است ولی در کشور ایران به خاطر رأفت اسلامی و در نظر گرفتن موقعیت مردم جریمه‌ها سنگین نیست./تسنیم