قصه ادامه دار کلنگ‌هایی که نمایشی به زمین می خورند/ افتتاح دوباره بیمارستان افتتاح شده دانشگاه آزاد در تبریز!
قصه ادامه دار کلنگ‌هایی که نمایشی به زمین می خورند/ افتتاح دوباره بیمارستان افتتاح شده دانشگاه آزاد در تبریز!

با وجودی که بیمارستان امام سجاد(ع) دانشگاه آزاد تبریز سال گذشته همزمان با نیمه شعبان و با حضور رئیس مجلس شورای اسلامی افتتاح شده بود ظاهرا قرار است یک بار دیگر در دهه فجر امسال شاهد گرفتن مراسم بهره‌برداری و افتتاح باشد. عصر تبریز: با وجودی که بیمارستان امام سجاد(ع) دانشگاه آزاد تبریز سال گذشته […]

با وجودی که بیمارستان امام سجاد(ع) دانشگاه آزاد تبریز سال گذشته همزمان با نیمه شعبان و با حضور رئیس مجلس شورای اسلامی افتتاح شده بود ظاهرا قرار است یک بار دیگر در دهه فجر امسال شاهد گرفتن مراسم بهره‌برداری و افتتاح باشد.

عصر تبریز: با وجودی که بیمارستان امام سجاد(ع) دانشگاه آزاد تبریز سال گذشته همزمان با نیمه شعبان و با حضور رئیس مجلس شورای اسلامی افتتاح شده بود ظاهرا قرار است یک بار دیگر در دهه فجر امسال شاهد گرفتن مراسم بهره‌برداری و افتتاح باشد.
قصه کلنگ‌هایی که به زمین خورده می‌شود و کسی آنها را بر نمی‌دارد و روبان‌هایی که قیچی می‌شوند و همه از آنها عبور می‌کنند قصه ادامه داری است در جامعه ما.
۱۳ خرداد ماه سال ۹۴ بود که بیمارستان تخصصی و فوق تخصصی امام سجاد(ع) دانشگاه آزاد اسلامی تبریز با حضور رئیس مجلس شورای اسلامی و مسئولان استانی و روسای دانشگاه آزاد افتتاح شد.
بیمارستان ۱۳۳ تختخوابه امام سجاد(ع) دانشگاه آزاد اسلامی در حالی افتتاح شد که مسؤولان دانشگاه آزاد اسلامی این بیمارستان را آماده خدمت رسانی برای عموم مردم استان و با شرایط ویژه برای اساتید و کارکنان دانشگاه آزاد اسلامی استان اعلام کردند.
بیمارستان تخصصی و فوق تخصصی بین المللی و ۱۳۳ تختخوابه امام سجاد(ع) دانشگاه آزاد اسلامی تبریز دارای ۲ هکتار مساحت، ۲۰ هزار مترمربع زیربنا، هفت اتاق عمل، ۲۷ تخت ویژه (ICU،CCU،NICU)، بخش‌های درمانگاه، اورژانس، کودکان، جراحی، داخلی، زنان و… است.
بنا به اظهارات اعلام شده مسؤولان دانشگاه آزاد تاسیس بیمارستان بین‌المللی امام سجاد (ع) تا زمان افتتاح ۳۰ میلیارد تومان هزینه در برداشته و حدود ۱۰۰ میلیارد تومان نیز هزینه تجهیزات آن شده است.
افتتاح بیمارستان امام سجاد(ع) دانشگاه آزاد در حالی امروز نیز در رسانه‌ها منتشر شده است که رئیس دانشگاه آزاد اسلامی از ارائه خدمات بهداشتی درمانی این بیمارستان در دهه فجر امسال خبر داده است.
میرزاده در نشست هم اندیشی با نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی در تبریز با اشاره به اینکه این بیمارستان حدود دو سال است که ایجاد شده اما راه‌اندازی کامل آن برای ارائه خدمات به مردم صورت نگرفته است ، ابراز امیدواری کرده است با رفع موانع موجود این بیمارستان در دهه‌فجر امسال به مردم خدمات ارائه کند.
در حالی که رهبر معظم انقلاب طی سال‌های اخیر بر بحث اقتصاد و کاهش هزینه‌ها در کشور تاکید کرده و عناوین سال های اخیر را بر محوریت مسائل اقتصادی کشور قرار داده و مهم‌تر از همه امسال را سال اقتصاد مقاومتی اعلام کرده است به نظر می‌رسد افتتاح چند باره پروژه‌ها در کشور به جز تحمیل هزینه‌های گزاف اقتصادی بر بدنه کشور سود دیگری ندارد.
با وجودی که این بیمارستان سال گذشته همزمان با نیمه شعبان و با حضور رئیس مجلس شورای اسلامی افتتاح شده بود ظاهرا قرار است یک بار دیگر در دهه فجر امسال شاهد گرفتن مراسم بهره‌برداری و افتتاح باشد.
انتشار چندین باره اخبار در مورد افتتاح مجدد پروژه‌ها  باعث می‌شود صحت اخباری که از قول مسؤول مربوطه نقل می‌شود زیر سئوال برود و بعد از آن مسؤولانی که در مورد آن طرح یا پروژه به ایراد سخن می‌پردازند باید در صحت حرف‌های آنان به دیده تردید نگریست.
افکار عمومی که شاهد انتشار چنین اخباری هستند بدون شک می‌پرسند مگر یک پروژه از جمله بیمارستان امام سجاد(ع) دانشگاه آزاد چند بار افتتاح و به بهره‌برداری می‌رسد، مگر بهره‌برداری این پروژه‌ها به آسانی و بدون هزینه است که هر چند وقت یک بار مسئولان  از آن برای خود بهره برداری کرده و آن را به نام خود افتتاح می کنند.
افتتاح چندباره پروژه‌ها در کشور به یک معضل عمده تبدیل شده است و چنین نمود پیدا می‌کند که مسؤولان چون عملکردی ندارند بنابراین به افتتاح پروژه‌ها در مناسبت‌های ملی و مذهبی اقدام می‌کنند اما باید توجه داشت این گونه افتتاح‌ها نیز دردی را دوا نمی‌کند چون به جز تحمیل هزینه هیچ عایدی برای مجموعه تحت مدیریتی خود ندارد.
بیمارستان ۱۳۳ تختخوابی امام سجاد (ع) دانشگاه آزاد تبریز در اواسط خرداد امسال با حضور مقامات کشوری و استانی به بهره‌برداری رسید، اما با وجود افتتاح این بیمارستان هیچ‌گونه خدمات پزشکی به مردم ارایه نشد و از روز بعد افتتاح درهای این بیمارستان بسته شد.
بیمارستان امام سجاد(ع) دانشگاه آزاد تبریز در آن زمان با تبلیغات گسترده‌ای در سطح شهر تبریز با حضور رئیس مجلس افتتاح شد./فارس