تخلف علمی چهار عضو هیات علمی دانشگاه آزاد در حال بررسی است
تخلف علمی چهار عضو هیات علمی دانشگاه آزاد در حال بررسی است

کمیته وِیژه ای در حال بررسی تخلف چهار عضو هیات علمی این دانشگاه است. عصر تبریز:رئیس دانشگاه آزاد اسلامی با اشاره به ادعای یکی از مجلات آمریکایی در خصوص سرقت علمی توسط ۲۳۰ مولف ایرانی در ۵۸ مقاله، گفت: کمیته وِیژه ای در حال بررسی تخلف چهار عضو هیات علمی این دانشگاه است. حمید میرزاده […]

کمیته وِیژه ای در حال بررسی تخلف چهار عضو هیات علمی این دانشگاه است.

عصر تبریز:رئیس دانشگاه آزاد اسلامی با اشاره به ادعای یکی از مجلات آمریکایی در خصوص سرقت علمی توسط ۲۳۰ مولف ایرانی در ۵۸ مقاله، گفت: کمیته وِیژه ای در حال بررسی تخلف چهار عضو هیات علمی این دانشگاه است.
حمید میرزاده افزود: یکی از ناشران آمریکایی ادعا کرده که در ۵۸ مقاله از مجموعه بیش از ۸۰ هزار مقاله ای که در علم ایران منتشر می شود، امکان تقلب و دستکاری وجود دارد.
وی ادامه داد: این مولفان از اعضای هیات علمی دانشگاه های وابسته به وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی، وزارت علوم تحقیقات و فناوری و دانشگاه آزاد اسلامی هستند.
میرزاده اظهار کرد: در دانشگاه آزاد اسلامی کمیته ویژه ای جهت حقیقت یابی تشکیل شده تا اگر کسی خلاف کرده و مقاله تقلبی و دستکاری شده داشته باشد، طبق قانون برخورد کنیم.
وی اضافه کرد: آنچه که مربوط به مقالات دانشگاه آزاد اسلامی است ادعا شده که چهار نفر از ۳۳ هزار عضو هیات علمی تمام وقت ما تخلف کرده اند که در صورت تایید، بصورت قانونی برخورد می کنیم.
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی ادامه داد: در قانون نیز پیش بینی شده که اگر کسی چنین اقدام خلافی انجام دهد از ادامه فعالیت علمی در دانشگاه محروم شود.
وی افزود: آنچه که قابل توجه است عدد اعلام شده کمتر از سه هزارم درصد مجموعه اعضای هیات علمی ایران است.
میزاده خاطرنشان کرد: سرقت علمی در دنیا پدیده بین المللی است و در بسیاری از کشورها دیده شده است و مطرح کردن آن به نظر عجیب می آید.
وی تاکید کرد: این موضوع دلیل نمی شود که ما استانداردها را مراعات نکرده و با این پدیده زشت برخورد نکنیم.
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی اضافه کرد: این دانشگاه در طول ۳۴ سال فعالیت خود گنجینه بزرگ علمی و فنی برای کشور است و بار سنگینی از دوش دولت برداشته است.
وی ادامه داد: ۵۳ درصد از تحصیلات تکمیلی کشور بر عهده دانشگاه ازاد اسلامی است و این دانشگاه با پس انداز مردم در ۴۰۰ واحد آموزشی درسطح کشور در مقاطع تحصیلات تکمیلی خدمات آموزشی و پژوهشی ارائه می دهد.
میرزاده افزود: دانشگاه آزاد دانشگاهی در تراز ملی و بین المللی است و خدمات این دانشگاه در تاریخ علمی، پژوهشی و فناوری ایران بی نظیر است.
میرزاده برای شرکت در نشست هیات امنای دانشگاه آزاد اسلامی آذربایجان شرقی در تبریز به سر می برد.
منبع: ایرنا