محیط زیست تبریز در وضعیت قرمز

دسته: آذربایجان شرقی , اجتماعی
بدون دیدگاه
شنبه - ۶ تیر ۱۳۹۴

عصر تبریز: یکی از اعضای شورای شهر تبریز وضعیت زیست‌ محیطی غرب تبریز را بسیار بد و تکان‌دهنده ارزیابی کرد و افزود: ساکنان غرب تبریز آرامش زیست‌محیطی ندارند.
فریدون بابایی‌اقدم با بیان اینکه اداره حفاظت محیط‌ زیست در مقابل انتقادات مقاومت نشان می‌دهد، گفت: عملکرد اداره حفاظت محیطزیست در محدوده شهری خوب نیست، بطوری که فاضلاب انسانی و پساب واحدهای صنعتی بخصوص پساب چرمشهر به تلخه رود (آجی‌چای) سرازیر می‌شوند و در بازدید اخیر که از مناطق مایان و قراملک داشتم، اهالی از این وضعیت بد زیست‌محیطی ناراضی بودند. وی با بیان اینکه مشکلات زیست‌محیطی تنها در غرب تبریز خلاصه نمی‌شود، اظهارکرد: نبود فاضلاب در زمین‌های بالای ارتش در کمربندی میانی باعث ایجاد بوی تعفن شدید در منطقه شده و اهالی حتی نمی‌توانند یک دقیقه پنجره خانه‌شان را باز کنند و انواع حشرات خطرناک در آنجا وجود دارد.
بابایی‌اقدم ادامه‌داد: طبق قانون اداره حفاظت محیط‌زیست متولی اصلی رسیدگی به مشکلات زیست‌محیطی است، ولی درست نیست توپ را به زمین این اداره بیندازیم، معتقدم همکاری دستگاه‌هایی همچون شهرداری، آب و فاضلاب و صنعت و معدن برای حل مشکلات زیست‌محیطی ضروری است، باید نقاط مشکل ساز شناسایی و برای رفع آنها تدابیر اتخاذ شود، البته یک طرف قضیه دستگاه‌های دولتی است که متاسفانه با مشکل عدم تخصیص اعتبار مواجه هستند.
این عضو شورای شهر تبریز با اشاره به اعتراض اهالی روستای کجوار نسبت به آلاینده‌های واحدهای صنعتی اطراف این روستا، عنوان کرد: کجوار صنعتی‌ترین روستای کشور است که بسیاری از جوانان تبریزی در این روستا مشغول بکار هستند، البته واحدهای صنعتی این روستا آلاینده ندارند ولی همجواری روستاهای کجوار، شیخ‌حسن، نوجه‌ده و باغ معروف و همچنین شهرهای خسروشهر و سردرود با واحدهای صنعتی بزرگ تبریز باعث شده محیط‌زیست این مناطق در وضعیت قرمز قرار گیرد. وی افزود: وجود این آلاینده‌ها باعث خشک‌شدن باغات این مناطق شده و در واقع غرب تبریز شکل کویری به خود گرفته است.
منبع: ایسنا


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:
کانال تلگرام پایگاه خبری عصر تبریز
دیدگاه ها
صرف نظر از پاسخگویی

سوال امنیتی *

آذربایجان شرقی
ایران
بین الملل