معاون عمرانی استاندار خبر داد:برنامه‌ریزی برای جابه‌جایی ۳ هزار واحد مسکونی نامناسب در شهر تبریز
معاون عمرانی استاندار خبر داد:برنامه‌ریزی برای جابه‌جایی ۳ هزار واحد مسکونی نامناسب در شهر تبریز

معاون عمرانی استاندار آذربایجان‌شرقی با اشاره به این که ۳ هزار واحد مسکونی نامناسب در تبریز وجود دارد، گفت: همه این خانه‌ها نیاز به جابه‌جایی دارند و در موقعیت مناسبی نیستند. عصر تبریز:معاون عمرانی استاندار آذربایجان‌شرقی با اشاره به این که ۳ هزار واحد مسکونی نامناسب در تبریز وجود دارد، گفت: همه این خانه‌ها نیاز […]

معاون عمرانی استاندار آذربایجان‌شرقی با اشاره به این که ۳ هزار واحد مسکونی نامناسب در تبریز وجود دارد، گفت: همه این خانه‌ها نیاز به جابه‌جایی دارند و در موقعیت مناسبی نیستند.

عصر تبریز:معاون عمرانی استاندار آذربایجان‌شرقی با اشاره به این که ۳ هزار واحد مسکونی نامناسب در تبریز وجود دارد، گفت: همه این خانه‌ها نیاز به جابه‌جایی دارند و در موقعیت مناسبی نیستند.
به گزارش روابط عمومی استانداری آذربایجان شرقی، محمدصادق پورمهدی در چهارمین جلسه ستاد بازآفرینی پایدار شهری محدوده‌ها و محلات هدف استان، اظهار کرد: برای جابه‌جایی ۳ هزار خانه ناکارآمد در تبریز، تاکنون ۱۷۱ خانه مسکونی جدید احداث شده است که بعد از رفع موانع آنها تحویل داده می‌شوند و برای احداث بقیه واحدها نیز برنامه‌ریزی‌های لازم انجام شده است.
وی اضافه کرد: شهرداری‌ها با در نظر گرفتن مشوق‌هایی در صدور پروانه‌ها و عوارض سعی دارند تا مردم را برای جابه‌جایی از خانه‌های ناکارآمد تشویق کنند.
معاون عمرانی استاندار آذربایجان شرقی با اشاره به محدودیت‌‌های اعتباری دولت، همکاری و سخت‌کوشی همه دستگاه‌های اجرایی را برای تحقق اهداف ستاد بازآفرینی پایدار شهری ضروری دانست و گفت: این با رویکردی جدید فعالیت می‌کند.
پورمهدی افزود: این ستاد در گذشته فقط به مباحث مربوط به فضاهای کالبدی شهرها می‌پرداخت، اما در حال حاضر توانمندسازی و رسیدگی به مسائل اجتماعی و مشکلات ساکنان شهرها از اهداف این ستاد است.
وی بیان کرد: احیا، بهسازی و نوسازی بافت‌های ناکارآمد شهری از جمله اهداف این ستاد است که برنامه‌ریزی‌هایی در این خصوص انجام شده است.