مدیرعامل جدید سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران: مدیران ما شجاع و ریسک پذیر نیستند
مدیرعامل جدید سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران: مدیران ما شجاع و ریسک پذیر نیستند

مدیرعامل جدید سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران با بیان اینکه مشکلی که در صنعت و معدن داریم این است که مدیران ما شجاع، نترس و ریسک پذیر نیستند، گفت: اگر کسی در این برهه مسوولیت می‌پذیرد باید این خصوصیات لازم را داشته باشد.

به گزارش عصر تبریز و به نقل از فارس، صادق‌ نجفی صبح امروز در بیست و سومین همایش ملی توسعه صادرات غیرنفتی که در تالار پتروشیمی تبریز برگزار شد، اظهار داشت: وزیر صنعت و معدن بنا بر برخی مشکلات نتوانستند در این مراسم حضور داشته باشند ولی در اولین فرصت قول سفر به این دیار را داده است.

وی با اشاره به اینکه تولید ما مشکل دارد ولی دیگر آخر راه نیست،گفت: با ناامید شدن مشکلات حل نخواهد شد و باید راه را یافت و یا راهی ساخت.

مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران با بیان اینکه ملت ما همگی افراد خوش فکر و ایده‌پرداز هستند، افزود: هنر آن است که در سخت‌ترین شرایط راه مناسب را پیدا کرد و ما نیز در شرایط تحریم باید این راه را ایجاد کنیم و به خودکفایی برسیم.

وی با اشاره به اینکه حدود ۴۰ هزار واحد فعال و نیمه فعال در شهرک‌های صنعتی وجود دارد، گفت: در حال حاضر ۹۲ درصد از صنایع در کشور صنایع کوچک و متوسط صنعتی هستند که اگر بتوانیم ۲۰ هزار از واحدها را که با ظرفیت کامل کار نمی‌کنند، فعال کرده و بازار آنها را پیدا کنیم، نتیجه آن اشتغال خواهد بود.

معاون وزیر صنعت و معدن ابراز کرد: برای رسیدن به اهداف اشتغال، هدف و استراتزی لازم است که باید سیاست‌های خارجی و داخلی در یک مسیر بوده و این بسترسازی را ایجاد کرد.

وی خاطرنشان کرد: تمام صحبت‌های دولت و وزیر صنعت،معدن و تجارت در راستایی است که با کمک‌های مالی و اعتباری صنایع را فعال کرد.

نجفی با بیان اینکه مشکلی که در صنعت و معدن داریم این است که مدیران ما شجاع، نترس و ریسک پذیر نیستند، تصریح کرد: اگر کسی در این برهه مسوولیت می‌پذیرد باید این خصوصیات را داشته باشد و حرفی از نمی‌توانم، نزند.

وی ابراز کرد:مسوولیت اتاق ایران و عضو شورای پول، تنظیم بازار ایران است و باید دفاع کند و شجاعانه وارد عمل شود.

مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران گفت: در بازدید از این صنایع، شهرک‌های صنعتی انتخاب مسیری نداشته است که باید اصلاح شود.

وی بیان داشت: با تمام وجود در شهرداری تبریز کار کرده‌ام و با همان توان برای مسوولیت جدید کار خواهم کرد.

نجفی با اشاره به اینکه باید شرایط آماده شود تا بتوانیم صنایع کوچک را فعال کنیم،گفت: اخیراً مرکز مبادله صنایع کوچک ایران با کره ایجاد شده و در روزهای آتی اقدامات دیگری نیز صورت خواهد گرفت تا از تجارب آنها استفاده کنیم.

وی با یادآوری اینکه کره در سال ۱۹۴۲ از ناتوانی برخی امور در حال تلف شدن بود ولی خودشان مدعی هستند که از کشتی‌سازی ایران بازدید کرده‌اند و غبطه می‌خوردند که روزی به سطح ایران برسند، افزود:الآن کشتی سازی هیوندا را دارند که ۱۰ هزار کشتی غول پیکر در حال ساخت دارد.

نجفی تاکید داشت: شرایط سیستم بانکی باید اصلاح شود و خروجی این نشست‌ها این باشد که براساس رهنمودها و یافته‌های این جلسه، چند درصد از صادرات افزایش یابد.