تراکتور نیم‌فصل دوم را طوفانی آغاز کرد/ گلزنی سربازان یحیی، میان‌داری کاپیتان کیانی و پنالتی‌گیری گروسیان
تراکتور نیم‌فصل دوم را طوفانی آغاز کرد/ گلزنی سربازان یحیی، میان‌داری کاپیتان کیانی و پنالتی‌گیری گروسیان

تراکتوری ها که هفته گذشته در دیدار جام حذفی نتوانستند در اهواز از پس خوزستانی ها بربیایند این بار در خانه میزبان این تیم بودند. دیداری که سه امتیاز آن برای هر دو تیم از اهمیت ویژه ای برخوردار است.     

به گزارش عصر تبریز، در چارچوب هفته شانزدهم لیگ برتر و آغاز نیم‌فصل دوم لیگ برتر، تراکتورسازی متحول شده یحیی گل‌محمدی در ورزشگاه یادگار امام تبریز با بازیکنان جدید خود به دیدار شاگردان عبدالله ویسی رفت.

رضا شربتی، مهدی مهدی پور، دانیال اسماعیلی فر، احسان پهلوان و امید عالیشاه ۵ بازیکن جدید تراکتورسازی بودند که از ابتدا در ترکیب این تیم قرار گرفتند، بازگشت مهدی کیانی پس از یک ماه محرومیت نیز، ترکیب ۱۱ نفره تراکتور را با آخرین مسابقه نیم‌فصل اول کاملا متفاوت کرده بود.

نیمه اول تراکتورسازان توپ و میدان را در اختیار داشتند تا اینکه در دقیقه ۲۶ با حرکت در عرض احسان پهلوان، موسی کولیبالی مرتکب خطای پنالتی روی وی شد و ایرانپوریان پنالتی‌زن تراکتور با فریب وحید شیخ‌ویسی توپ را وارد دروازه استقلال خوزستان کرد.

در دقیقه ۴۲ موسی کولیبالی با دریافت کارت زرد دوم از زمین اخراج شد تا خوزستانی ها دقایق باقیمانده را ۱۰ نفره ادامه دهند.

پیش از سوت پایان نیمه اول، دقیقه ۴۳ امید عالیشاه که روزهای پایانی دوران سربازی خود را در تراکتور سپری می‌کند در شلوغی محوطه جریمه با استفاده از دفع ناقص دروازه‌بان استقلال خوزستان، گل دوم تراکتورسازی را به ثمر رساند تا قرمزپوشان تبریز برنده راهی رختکن شوند.

استقلال خوزستان در نیمه دوم برای جبران نتیجه به میدان آمده بود، دقیقه ۵۵ ضربه کاشته میثم دورقی به تیر دروازه فرزین گروسیان برخورد کرد تا نتیجه همچنان دو بر صفر به نفع تبریزی‌ها باقی بماند.

تراکتورسازان با پاس های فوق‌العاده مهدی کیانی در میانه میدان و حفظ توپ، بر روی دروازه حریف خوزستانی فشار می‌آوردند. پاس دیدنی کیانی باعث شد تا پهلوان با فرار خود با دروازه بان حریف تک به تک شود اما ضربه آرام وی راهی به دروازه نیافت.

دقیقه ۷۹ محمد نادری، مدافع تراکتورسازی روی فشار حریف تن به پنالتی داد. میثم دورقی پشت توپ قرار گرفت اما فرزین گروسیان بخوبی جهت شوت وی را تشخیص داد و مانع به گل رسیدن خوزستانی ها شد.

در ادامه احسان پهلوان دیگر بازیکن سرباز تراکتورسازی، روی ارسال کات‌دار ایرانپوریان با شوتی تک ضرب گل سوم تراکتور را به نام خود ثبت کرد.

محمد ابراهیمی، قائم اسلامی‌خواه و محمدرضا آزادی سه بازیکن تعویضی گل‌محمدی در این دیدار بودند.