بی‌ثباتی مدیریتی در گردشگری عامل از دست رفتن فرصت تبریز ۲۰۱۸ / معرفی جاذبه‌های تبریز توسط رایزن‌های فرهنگی
بی‌ثباتی مدیریتی در گردشگری عامل از دست رفتن فرصت تبریز ۲۰۱۸ / معرفی جاذبه‌های تبریز توسط رایزن‌های فرهنگی

نماینده مردم تبریز، اسکو و آذرشهر در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه تغییر مسئولان گردشگری در چند ماه اخیر تاخیر در روند فعالیت‌ها در تبریز را به همراه داشته است، گفت: رویداد تبریز ۲۰۱۸ ویترینی از گردشگری ایران است.

به گزارش عصر تبریز، محمداسماعیل سعیدی با اشاره به رویداد تبریز ۲۰۱۸، گفت: این رویداد ویترینی از گردشگری ایران است و استفاده از این فرصت رشد اقتصادی و توسعه صنعت گردشگری را به همراه دارد.

نماینده مردم تبریز، اسکو و آذرشهر در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: اگرچه مسئولان استانی اقدامات لازم رادر زمینه آماده‌سازی تبریز برای ورود گردشگران انجام داده‌اند و مردم نیز از این رویداد به خوبی استقبال کردند اما کار چندانی توسط مسئولان کشوری صورت نگرفته است.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس بیان کرد: تغییر و تحولی مسئولان گردشگری کشور در چند ماه اخیر تاخیر در روند فعالیت‌ها در تبریز را به همراه داشته است؛ دولت ۱۰ میلیارد تومان اعتبار برای این رویداد در لایحه پیش‌بینی کرد اما برخی از نمایندگان اعتبار لازم را برای این رویداد ۴۰ میلیارد پیش‌بینی کردند و امید است در صحن علنی تصویب شود.

سعیدی اظهار کرد: با توجه به اینکه سال ۲۰۱۸ آغاز شده است باید روند آماده‌سازی با سرعت بیشتری پیگیری شود؛ تصمیمات گرفته شده عملیاتی شود تا بتوان امکانات مناسبی برای گردشگران خارجی فراهم کرد.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس در ادامه تاکید کرد: اگرچه وزیر ورزش و جوانان برای کمک به این رویداد تلاش‌های بسیاری انجام داده است اما وزرای دیگر نیز در این زمینه مسئولیت‌های بسیاری دارند و لازم است برنامه‌های خود را برای آن ارائه دهند.

وی با بیان اینکه رایزن‌های فرهنگی باید در این زمینه تلاش‌های بیشتری انجام دهند؛ گفت: سازمان ارتباطات اسلامی و وزارت ارشاد باید برای معرفی این رویداد در کشورهای دیگر برنامه‌ریزی‌های دقیقی داشته باشند؛ متاسفانه این نهادها اقدامات لازم را در این زمینه انجام نداده‌اند.

نماینده مردم تبریز، اسکو و آذرشهر در مجلس شورای اسلامی در پایان افزود: سازمان‌های ذیربط باید با برگزاری جلسات مکرر اطلاعات کاملی درباره جاذبه‌ها و ظرفیت‌های گردشگری استان تبریز در اختیار رایزن‌های فرهنگی قرار دهند تا این افراد با معرفی این رویداد بتوانند ورود گردشگر به تبریز را افزایش دهند.