متاسفانه حاشیه‌نشینی به یکی از معضلات اجتماعی تبدیل شده است
متاسفانه حاشیه‌نشینی به یکی از معضلات اجتماعی تبدیل شده است

نماینده مردم ملکان در مجلس گفت: متاسفانه حاشیه‌نشینی هم امروز به یکی از معضلات اجتماعی تبدیل شده و اگر در آسیب‌های اجتماعی به حاشیه‌نشینی هم توجه نکنیم می‌تواند از خط قرمز هم رد شود.

عصر: سلمان خدادادی امشب در مراسم افتتاح ساختمان مجتمع آموزشی فرهنگی شهرداری ملکان آرامش و امنیت کشور را در گرو رفع آسیب‌های اجتماعی دانست و اظهار داشت: فقر و گرانی و بیکاری از معضلات امروز کشور است.

وی از تشکیل مستمر جلسات آسیب‌های اجتماعی هر شش ماه یک‌بار در حضور رهبری و با حضور مسوولان همه قوا خبر داد و گفت: تشکیل چنین جلساتی نشانگر توجه حضرت آقا به این موضوع بوده و این جلسات ساعت‌ها در حضور رهبری ادامه پیدا می‌کند.

خدادادی بیکاری؛ مفاسد اجتماعی؛ طلاق و حاشیه‌نشینی را از موضوعات مطرح شده در جلسات آسیب‌های اجتماعی ذکر کرد و گفت: متاسفانه حاشیه‌نشینی هم امروز به یکی از معضلات اجتماعی تبدیل شده و اگر در آسیب‌های اجتماعی به حاشیه‌نشینی هم توجه نکنیم می‌تواند از خط قرمز هم رد شود.

نماینده مردم ملکان در مجلس از حاشیه‌نشین‌ها به عنوان خانواده‌های متدین و فعال کشور یاد کرد و اظهار کرد: منتهی این افراد امروز به لحاظ قرار گرفتن در محیط‌های ناسالم و آلوده و خانه‌های کم مقاوم در معرض آسیب‌های اجتماعی قرار دارند.

وی با اشاره به محدودیت منابع دولتی و مشکلات زیاد موفقیت را در شهرهایی دانست که استارت کارها را بزنند و منتظر منابع دولتی نباشند.

خدادادی با بیان اینکه مسوولان عالی‌رتبه کشور نیز شخصا در مسئله بهسازی بافت‌های فرسوده دارد شده‌اند افزود: قطع یقین به جهت حساسیت موضوع اعتبارات و منابعی نیز در این خصوص اختصاص خواهد یافت.

وی در ادامه آمادگی کمیسیون اجتماعی مجلس را برای کاهش آسیب‌های اجتماعی و به خصوص بهسازی بافت‌های فرسوده و رفع حاشیه‌نشینی شهرها اعلام کرد.

انتهای پیام/