مدیران به‌جای شکایت جوابیه منتشر کنند/ منتظر تداوم نگاه استاندار قبلی نسبت به رسانه‌ها هستیم
مدیران به‌جای شکایت جوابیه منتشر کنند/ منتظر تداوم نگاه استاندار قبلی نسبت به رسانه‌ها هستیم

نائب رئیس خانه مطبوعات کشور به شکایت یک مدیر دولتی از یک خبرنگار تبریزی واکنش نشان داد و مدیران را به همکاری با رسانه‌ها به‌جای مقابله با آنان دعوت کرد.

اسد بابایی در گفتگو با خبرنگار عصر و در واکنش به شکایت یک مدیر دولتی از یک خبرنگار تبریزی، گفت: مدیران هوشمند همواره یاری‌گر رسانه‌ها هستند و رسانه‌ها نیز به عنوان اصول اولیه آزادی بیان و رکن چهارم دموکراسی همیشه در کنار مدیران و سازمان‌ها هستند.
وی خاطرنشان کرد: اطلاع‌رسانی شفاف رسانه‌ها می‌تواند در راستای پیشبرد اهداف سازمان‌ها موثر واقع شود.
مسئول کمیته آموزش خانه مطبوعات کشور با دعوت مسئولان به سعه صدر، اظهار کرد: مدیران باید طبق قانون مطبوعات کشور در برخورد با خبرنگاران از قانون پیروی کرده و بجای شکایت و دادگاه، اقدام به انتشار جوابیه کنند.
بابایی در ادامه با تشریح عملکرد رسانه‌ها در شفافیت اقدامات دستگاه‌های اجرایی، افزود: اگر از سوی مدیران به اهالی رسانه و مطبوعات هجمه‌ای صورت گیرد، به طبع عدم شفافیت دستگاه‌ها افزایش خواهد یافت که در این صورت موجب بی‌راهه رفتن سازمان‌ها و دستگاه‌ها خواهد شد.
سرپرست خبرگزاری مهر در آذربایجان شرقی با اشاره به مشکلات خبرنگاران در سطح کشور، تصریح کرد: خبرنگاران که با مشکلات فراوان معیشتی دست و پنجه نرم می‌کنند و در پیشبرد اهداف رسانه‌ای با مشقت رو به رو هستند، در این فضا مدیران نیز باید در اطلاع‌رسانی‌ها یاری‌گر خبرنگاران بوده و به‌جای رجوع به دادگاه و شکایت‌بازی، در ایجاد فضای همدلی کوشش کنند.

عضو هیئت مدیره خانه مطبوعات استان آذربایجان شرقی با اشاره به سخنان استاندار قبلی در روز خبرنگار که هیچ مدیری حق شکایت از اهالی رسانه ندارد، تاکید کرد: امیدواریم استاندار فعلی آذربایجان شرقی نیز در این راستا گام بردارد و وجود رسانه‌ها را به عنوان عامل توسعه و پیشرفت جامعه بشناسد.

انتهای پیام/