آسیب‌های اجتماعی – فرهنگی مهمترین چالش کنونی کشور است
آسیب‌های اجتماعی – فرهنگی مهمترین چالش کنونی کشور است

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس اعتقاد دارد آسیب های اجتماعی- فرهنگی دغدغه های جدی را برای کشورمان رقم زده که ارائه راهکار برای مقابله صحیح و همچنین پیشگیری از بروز آنها باید در اولویت قرار بگیرد.

به گزارش عصرتبریز، محمداسماعیل سعیدی در رابطه با مهمترین چالش پیش روی کشورمان پس از گذشت سی و نهمین سال از رای آری ۹۸٫۲ درصدی مردم به جمهوری اسلامی، گفت: امروزه مشکلات اقتصادی در صدر چالش های مقابل ایران اسلامی قرار دارد زیرا نتوانسته ایم در مقابل فشارهایی که به کشورمان وارد شده الگوی اقتصاد مقاومتی را جایگزین راهکارهای رایج کنیم.

نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی اظهارکرد: همچنین آسیب های اجتماعی- فرهنگی نیز دغدغه های جدی را برای کشورمان رقم زده است؛ به عنوان مثال در حوزه مدیریت فضای مجازی و تولید محتوا برای عرصه نتوانسته ایم زیرساخت های لازم را فراهم کنیم و این مسئله به یکی از چالش های بزرگ تبدیل شده است.

وی ادامه داد: امروزه کشورهای غربی با تولید پیام رسان های اجتماعی اهداف خودشان را در کشورهای مورد نظرشان اجرایی می کنند و این در حالیست که ما نیز نتوانسته ایم در این عرصه به خوبی وارد شویم و مقابله و مدیریت جدی کنیم.

این نماینده مردم در مجلس دهم تصریح کرد: همچنین بر اساس منویات رهبر انقلاب اسلامی که در دیدار اعضای مجلس خبرگان فرمودند” از مشکلات مردم مطلعیم اما هیچ مشکل حل‌نشدنی در کشور وجود ندارد.” مسئولان نیز باید با جدیت برنامه ریزی صحیحی برای مشخص کردن اولویت های کشور و برطرف کردن آنها تبیین کنند.

عضو مجمع نمایندگان استان آذربایجان شرقی افزود: می توان اذعان کرد که ارائه راهکار برای مقابله صحیح و همچنین پیشگیری از بروز آسیب های اجتماعی- فرهنگی از جمله اولویت های مهمی است که امروزه کشورمان نیاز دارد.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: در این بین برنامه ریزی کوتاه مدت و بلند مدت برای کاهش مشکلات اقتصادی و گشایش های مالی برای کشورمان نیز دارای اهمیت دوچندان است که می تواند در اولویت کاری مسئولان باشد.

انتهای پیام/