مشکل آبخیزداری و آب کشاورزی روستای استیلی حل خواهد شد/ دعوت از حمید استیلی برای حضور در زادگاه پدری‎اش
مشکل آبخیزداری و آب کشاورزی روستای استیلی حل خواهد شد/ دعوت از حمید استیلی برای حضور در زادگاه پدری‎اش

نماینده مردم سراب گفت: حمید استیلی بعد از رمضان، برای نخستین بار به زادگاه پدری‎اش در سراب سفر می‎کند.

به گزارش عصرتبریز، یوسف داودی با اشاره به اینکه حمید استیلی اسطوره فوتبال ایران اصالتا اهل شهرستان سراب و روستای اسطلو(استیلی) است، گفت: گل به یاد ماندگی حمید استیلی به تیم فوتبال آمریکا در جام جهانی ۱۹۹۸ هرگز از خاطرمان نمی رود و این گل، بعدها به گل قرن شهرت گرفت و نشان دهنده اهمیت اقدام ورزشکار محبوب کشورمان یعنی حمید استیلی است و نکته جالب اینکه، این ورزشکار کشورمان اصالتا اهل روستای اسطلو(استیلی) در شهرستان سراب است و قرار است که بعد از ماه مبارک رمضان، برای نخستین بار به زادگاه پدرش اش سفر کند.

وی ادامه داد: بنده به عنوان نماینده مردم سراب، از شخص حمید استیلی برای حضور در شهرستان سراب و روستای استیلی دعوت میکنم و قطعا در این مراسم حضور خواهم داشت.

داودی با اشاره به اینکه روستای استیلی(اسطلو)، یکی از افتخارات شهرستان سراب محسوب می شود و مسئولان زیادی در کشور، اصالتا اهل این روستا هستند، افزود: وجود سه نماینده رهبری از کشورمان در شهرآخن آلمان، اتریش و کشور مالی در قاره آفریقا و امام جمعه شهرستان نسیم شهر(بوستان) در استان تهران که اصالتا اهل روستای استیلی هستند، برای شهرستان سراب افتخار محسوب می شود و وجود کارشناسان حقوقی و قضائی و همچنین روحانیون که اصالتا اهل این روستا هستند،اهمیت دارد.

نماینده مردم سراب در مجلس شورای اسلامی با اعلام آمادگی برای حضور در مراسماتی که با حضور مردم استیلی مقیم تهران و شهرستان سراب برگزار می شود، گفت: از تمام مسئولان و خبرنگارانی که اصالتا اهل روستای استیلی هستند، دعوت میکنم که در مراسم استقبال از حضور حمید استیلی در زادگاه پدری اش، شرکت کنند.

وی در پاسخ به سوالی در خصوص مشکل آبخیز داری و آب کشاروزی روستای استیلی گفت: متاسفانه کشورمان با بحران کم آبی مواجه است اما تکمیل روند ساخت آبخیزداری روستای استیلی می تواند یک اقدام موثر در جهت انباشت آب های زیرزمینی و دل کوه باشد که حاصل آب شدن برف هاست و یقینا این کار می تواند به رونق کشاورزی روستای استیلی کمک شایانی کند و اگر این کار نیاز به خاک برداری، استفاده از ماشین های سنگین،لودر و یا بتن ریزی دارد، اعلام آمادگی می کنم که مشکل آبخیزداری این روستای پرافتخار شهرستان سراب را حل و فصل کنم.

داودی تاکید کرد: آماده ام تا با مسئولان شورای روستای استیلی در خصوص حل و فصل مشکل آّبخیزداری و آب کشاورزی این روستا، جلسه بگذارم و ان شالله اقداماتی در جهت رفع این مشکل خواهم برداشت و هر پنجشنبه، زمان دیدارهای مردمی من با همشهریان سرابی است.

وی در پایان خاطرنشان کرد: قطعا حضور حمید استیلی در روستای استیلی در جهت رفع مشکلات این روستا اثرگذار است و باید بگویم که روستای استیلی دارای مردمی مهربان، فهیم، قدرشناس و باغیرتی است که در عرصه های مختلف علمی، ورزشی، خبری برای شهرستان سراب افتخارنمایی کرده اند.

انتهای پیام/