ریزش کوه در مناطق حاشیه نشین تبریزِ ۲۰۱۸ +فیلم
ریزش کوه در مناطق حاشیه نشین تبریزِ ۲۰۱۸ +فیلم

مناطق حاشیه‌نشین تبریز نیازمند توجه بیشتر مسوولین است، چراکه اگر رویداد تلخ زلزله در شهر بالقوه بلاخیز تبریز تکرار شود، معلوم نیست چه فاجعه بزرگی در انتظار ساکنان این مناطق خواهد بود.

به گزارش خبرنگار عصر، روز چهارشنبه بود که با حضور حجت‎الاسلام والمسلمین روحانی بالاخره پس از چند ماه روبان «تبریز ۲۰۱۸» بریده شده و بطور رسمی این رویداد افتتاح گردید.

با وجود اینکه تبریز از سوی سازمان همکاری های اسلامی بعنوان پایتخت گردشگری جهان اسلام انتخاب شده است اما حدود یک سوم از جمعیت ۱/۸ میلیون نفری تبریز در حاشیه این شهر زندگی می کنند.

مناطق حاشیه نشین تبریز از یوسف آباد، ایده لو و خلیل آباد گرفته تا سیلاب، قوشخانه، ملازینال، حیدرآباد، ۴۲ متری، شمس آباد،۲۰ متری(زورآباد) در این روزها نیازمند توجه بیشتر مسوولین هستند چراکه اگر رویداد تلخ زلزله در شهر بالقوه بلاخیز تبریز تکرار شود، معلوم نیست چه فاجعه بزرگی در انتظار ساکنان این مناطق خواهد بود.

بنا به گزارش واصله به تحریریه عصر، درست یک روز پیش از سفر ریاست جمهوری و هیئت دولت به تبریز، بارش باران سبب ریزش قسمتی از تپه و دیوار خاکی در اطراف منازل مسکونی شهروندان تبریزی در کوی شهدای خیابان عباسی شده است.

ویدئو ریزش تپه در مقابل منازل مسکونی شهروندان تبریزی را ببینید:

انتهای پیام/