برای فارغ التحصیلان دانشگاه‎ها شغل وجود ندارد
برای فارغ التحصیلان دانشگاه‎ها شغل وجود ندارد

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به توسعه نامتوازن و نامتناسب دانشگاه های کشور در گذشته، گفت: در حال حاضر دو هزار و ۷۰۰ دانشگاه در کشور وجود دارد و برای فارغ التحصیلان شغل وجود ندارد.

به گزارش عصرتبریز، مسعود پزشکیان در سالروز شهادت استاد مرتضی مطهری و گرامیداشت روز معلم، در دانشگاه تبریز با اشاره به هدف آفرینش انسان گفت: خداوند متعال انسان را آفریده تا خلیفه الله باشد و علل این امر هم به دلیل فهم، علم و دانایی بشر بوده است.

نائب رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه ارزش و مقام انسان‌ها از روی آگاهی، دانایی و علم سنجیده می شود، خاطرنشان کرد: انسان های فهیم، خلاق، عالم و توانمند همواره موجب پیشرفت و سربلندی ملت و کشور می شوند و معتقدم این انسان‌ها در دانشگاه ها فعالیت دارند.

وی در بخش دیگر سخنان خود با اشاره به توسعه نامتوازن و نامتناسب دانشگاه های کشور در گذشته، گفت: در حال حاضر دو هزار و ۷۰۰ دانشگاه در کشور وجود دارد که این امر نشانگر توسعه نامتناسب واحد های دانشگاهی بوده و برای فارغ التحصیلان شغل وجود ندارد.

پرشکیان تاکید کرد: اگر در گذشته ایجاد رشته، جذب دانشجو و ایجاد مراکز دانشگاهی با توجه به نیاز روز منطقه و جامعه صورت می گرفت، سرمایه و انرژی کشور و جوانان در مسیر درستی هدایت می شد و مشکلات کمتری در جامعه داشتیم.

انتهای پیام/

  • منبع خبر : ایسنا