پلمپ مراکز اقامتی غیر مجاز در تبریز/ تنها ۴ خانه مسافر در سطح استان دارای مجوز رسمی هستند
پلمپ مراکز اقامتی غیر مجاز در تبریز/ تنها ۴ خانه مسافر در سطح استان دارای مجوز رسمی هستند

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان شرقی از پلمپ و توقف فعالیت، ۱۸ مرکز اقامتی غیر مجاز در تبریز خبر داد.

به گزارش عصرتبریز، مرتضی آبدار در جمع خبرنگاران با اشاره به پلمپ و توقف فعالیت، ۱۸ مرکز اقامتی غیر مجاز در تبریز، اظهار داشت: بخشی از گردشگران داخلی و خارجی توسط افراد سودجو به مراکز اقامتی غیر مجاز و شخصی هدایت شده و اسکان می یافتند که از دید نهادهای مربوطه در امر نظارت خلاف قانون و لازم به پیگیری قانونی بود.

آبدار گفت: اجازه فعالیت به اماکن اقامتی غیرمجاز در استان را نمی دهیم، چرا که فعالیت این گونه اماکن خسارت‌های مادی و معنوی جبران‌ناپذیری را برای گردشگران و نیز مالکان اماکن اقامتی در پی خواهد داشت.

وی گفت: در راستای حمایت‌ از مراکز اقامتی مجوزدار، در جریان اقدامات نظارتی معاونت گردشگری و انجام بازدیدهای صورت گرفته با همکاری اتحادیه انجمن های حرفه ای استان این مراکز شناسایی شده و توسط پلیس اماکن استان پلمپ شد.

مدیر کل میراث فرهنگی آذربایجان شرقی، گفت: این امر در راستای ارتقا آگاهی عمومی و با همکاری نهادهای نظارتی در سطح استان انجام پذیرفت، متقاضیان این امر اگر تصمیم فعالیت در این حوزه را دارند، باید با مراجعه به مراکز ذیربط نسبت به اخذ مجوز اقدام نمایند.

آبدار در پایان با بیان این که در کلانشهر تبریز تاکنون برای هیچ خانه‌ای با عنوان «خانه مسافر» مجوز صادر نشده و فعالیت این خانه‌ها در گردشگری غیرمجاز تلقی می‌شود، اذعان داشت: تنها ۴ خانه مسافر در سطح استان دارای مجوز رسمی فعالیت و پذیرش مسافران را هستند که در صورت مشاهده موارد غیر مجاز دیگر به واسطه نهادهای نظارتی شناسایی و پلمپ خواهند شد.

انتهای پیام/