پژو بازار اروپایی خود را از دست داده است/ تولیدکنندگان محصولات خریداری شده با دلار ۳۲۰۰ تومانی را به بازار عرضه کنند
پژو بازار اروپایی خود را از دست داده است/ تولیدکنندگان محصولات خریداری شده با دلار ۳۲۰۰ تومانی را به بازار عرضه کنند

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت: باید ایران خودرو و سایپا محصولات احتکاری خود را که با دلار ۳۲۰۰ تومانی خریداری کرده‌اند، به بازار عرضه کنند.

به گزارش عصرتبریز، نادر قاضی پور در خصوص وضعیت قراردادهای خودرویی بین ایران و شرکت‌های اروپایی بعد از خروج آمریکا از برجام، اظهار داشت: در زمان انعقاد قرارداد جدید بین خودروسازان داخلی با پژو سیتروئن طی مصاحبه‌ای اعلام کردم که ابتدا شرکت پژو باید از ملت ایران عذرخواهی و زیان قرارداد گذشته خود را پرداخت کند.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه متاسفانه عجله مسئولین باعث شد تا دور اندیشی از بین برود، گفت: در آن زمان اعلام کردم که شرکت پژو باید در داخل کشور محصولاتی را تولید کند سپس اسن محصولات تولیدی را صادر کند، تولیدکنندگان فرانسوی بازار خود را از دست داده و خودروسازان دیگر این بازار را تصاحب کرده اند.

نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه شرکت پژو برای تصاحب بازار ناب ایران با ظرفیت یک میلیون خودرو مجددا با تولیدکنندگان داخلی قرارداد همکاری امضاء کرده است، ادامه داد: مقرر شده بود ۳۰ درصد تولید محصولاتی مانند پژو ۲۰۰۸ را صادر کنند، آیا تا کنون از محصولات تولیدی پژو ۲۰۰۸ صادر شده است؟

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه این انتظار وجود دارد تا ایران خودرو و سایپا با درایت و هوشیاری بیشتر قرارداد منعقد شده را پیگیری کنند تا به نتیجه نهایی دست پیدا کنند، تصریح کرد: باید ایران خودرو و سایپا محصولات احتکاری خود را که با دلار ۳ هزار و ۲۰۰خریداری کرده‌اند سریعا به بازار عرضه کنند.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی در پایان، خاطر نشان کرد: صادرات ۳۰درصد محصولات تولیدی با توجه به نرخ دلار و ارز آوری آن به نفع تولیدکنندگان داخلی است.

انتهای پیام/