اتحاد نیروهای مسلح و مردم موجب آزادی خرمشهر شد
اتحاد نیروهای مسلح و مردم موجب آزادی خرمشهر شد

فرمانده سپاه عاشورا گفت: اتحاد نیروهای مسلح و مردم موجب پیروزی رزمندگان در آزادسازی خرمشهر پس از ماه ها اشغال آن در دست دشمن شد.

به گزارش عصرتبریز، سردار سرتیپ عابدین خرم امروز در سخنرانی پیش از خطبه‌های نماز جمعه تبریز اظهار کرد: آنچه موجب پیروزی رزمندگان در آزادسازی خرمشهر پس از ماه ها اشغال آن در دست دشمن شد، اتحاد نیروهای مسلح و مردم بود؛ موضوعی که امروز نیز در مقابله با دشمن ضروری است چراکه دشمن برای مقابله با انقلاب به دنبال تفرقه و اختلاف است.

وی با اشاره به این سخن رهبر فرزانه انقلاب که فرموده اند «خرمشهرها در پیش داریم»، اظهار داشت: اکنون تکیه به توان اقتصادی خودمان برای خودکفایی و حل مشکلات مهم ترین عرصه ای است که با آن می توانیم با دشمن مقابله کرده و مانع از نفوذ دشمن برای ایجاد تفرقه شویم.

عابدین خرم افزود: امیدواریم که مردم امسال با توجه به نامگذاری سال به حمایت از کالای ایرانی همچون گذشته نقش خودشان را با ایستادگی و مقاومت نشان دهند.

وی ادامه داد: به دشمن هرگز اعتماد نمی کنیم و این مهم، رمز پیروزی ما و گفتمان انقلاب است که موجب فراگیری شعار «مرگ بر امریکا» در جهان شده است.

سردار خرم در ادامه با اشاره به سالروز آزادسازی خرمشهر، آن را نقطه عطف تاریخ انقلاب خواند و خاطرنشان کرد: سوم خرداد فتح الفتوحی بود که با همدلی مردم و رزمندگان و ولایت مداری آن ها رقم خورد.

فرمانده سپاه عاشورا با بیان اینکه فتح خرمشهر در آن زمان امری ناممکن به نظر می رسید ولی با عنایت خدا و اراده رزمندگان ممکن شد، اضافه کرد: در عملیات آزادسازی خرمشهر( بیت‌المقدس) دشمن ۱۹ هزار اسیر، ۱۶ هزار کشته داد و ۶۰۹ دستگاه توپ و تانک به دست رزمندگان افتاد که افتخاری فراموش ناشدنی است.

انتهای پیام/