۲۵۲ تن گل محمدی در مرند برداشت می‌شود
۲۵۲ تن گل محمدی در مرند برداشت می‌شود

مدیر جهادکشاورزی شهرستان ویژه مرند با اشاره به اینکه برداشت گل محمدی از ۸۴ هکتار گلستان های شهرستان از ابتدای خرداد ماه سالجاری گفت: ۲۵۲ تن گل تر در این شهرستان برداشت می شود.

به گزارش عصرتبریز، منوچهر رحمانی سطح زیرکشت گل محمدی در شهرستان مرند را ۱۰۹ هکتار اعلام کرد و افزود: ۸۴ هکتار از این میزان بارور و ۲۵هکتار نهال است.

وی با بیان اینکه میزان تولید گل تر در این شهرستان ۲۵۲ تن با متوسط عملکرد ۳ هزار کیلوگرم در هکتار است، خاطرنشان کرد: بیشترین سطح زیرکشت گل محمدی در شهرستان مرند مربوط به بخش مرکزی است.

وی کم توقع، زودبازدهی، مقاوم به آفت و بیماری، درآمد زایی و اشتغال زایی بالا و فرآوری آسان را از مهمترین مزایای تولید گل محمدی عنوان کرد.

رحمانی گفت: گل محمدی نسبت به شرایط نامساعد محیطی متفاوت، مقاومت خوبی از خود نشان می دهد و از مهم ترین صفات گل محمدی دوام و سازگاری آن نسبت به خشکسالی، سرما و خاک های کم حاصلخیز است.

وی ادامه داد: زمان کاشت این محصول در دو نوبت اواخر پاییز و اواخر زمستان است و برداشت این محصول نیز از اوایل خرداد ماه شروع و تا اواسط تیر ماه بسته به شرایط آب و هوای منطقه ادامه دارد.

مدیر جهادکشاورزی شهرستان مرند ضمن حمایت از سرمایه گذاران بخش صنایع تبدیلی و تکمیلی در این شهرستان افزود: جهادکشاورزی شهرستان از متقاضیانی که خواهان سرمایه گذاری در قسمت صنایع تبدیلی نظیر گلاب گیری و اسانس گیری در شهرستان هستند حمایت می کند.

انتهای پیام/