پیشرفت ۱۴.۵ درصدی خط ۲ مترو تبریز
پیشرفت ۱۴.۵ درصدی خط ۲ مترو تبریز

مدیرعامل سازمان مترو تبریز از پیشرفت ۱۴.۵ درصدی خط دوم مترو تبریز خبر داد.

به گزارش عصرتبریز، مصطفی مولوی در نشستی با حضور مسئولان، نمایندگان مجلس شورای اسلامی و مدیران مرتبط استانی در خصوص آخرین وضعیت قطار شهری و بررسی موانع دریافت فاینانس خط دوم متروی تبریز اظهار کرد: اقدامات این سازمان به دلیل قرار گرفتن در زیرزمین دیده نمی‌شود و افتتاح خطوط مترو نیازمند توجه ویژه مسئولان استانی دارد.

وی افزود: مراحل حفاری خط یک مترو تبریز به اتمام رسیده و در فازهای مترو نواقصی وجود دارد که امیدواریم تا اواسط سال آینده خط یک مترو مورد بهره برداری قرار گیرد.

مدیرعامل سازمان قطار شهری تبریز از پیشرفت ۱۴.۵ درصدی خط دو متروی تبریز خبر داد و گفت: عملیات حفاری تونل بیش از ۴.۶ کیلومتر صورت گرفته که امیدواریم با رفع موانعی همچون تملک اراضی ایستگاه‌ها، راه برای انجام کار تسریع شود.

وی با اشاره به موانع قطار شهری تبریز اظهار کرد: پیگیری فرآیند اخذ تسهیلات فاینانس خط دوم، عدم پیش بینی اعتبارات کافی و عدم تخصیص به موقع و کامل اعتبارات پیش بینی شده در بودجه دولتی، آزادسازی اراضی توسط شهرداری و انتقال شبکه های برقی از جمله این موانع هستند.

مولوی در ادامه خواستار پیگیری پرداخت فوری و نقدی ۳۷ میلیارد تومان پیش بینی شده برای سازمان قطار شهری تبریز در قانون بودجه سال ۹۷ سهم دولت شد.

انتهای پیام/