‌البسه با کیفیت ایرانی با مارک ترکیه به فروش می‌رسد‌
‌البسه با کیفیت ایرانی با مارک ترکیه به فروش می‌رسد‌

امام جمعه تبریز خرید گفت: متاسفانه البسه تولید ایران را با مارک ترکیه از ترکیه یا بازار خودمان خریداری می‌کنیم در حالی که همین تولیدات با کیفیت بالا در کشور خودمان تولید شده است.

به گزارش عصرتبریز، حجت‌الاسلام والمسلمین سیدمحمدعلی آل هاشم در مراسم تجلیل از یاوران اشتغال کمیته امداد امام خمینی (ره) آذربایجان شرقی که در بیت امام جمعه تبریز برگزار شد، با تسلیت سالروز ارتحال معمار کبیر انقلاب اسلامی، حضرت امام خمینی (ره) اظهار داشت: کمیته امداد یکی از بزرگترین و بهترین یادگارهای امام راحل است که ثمرات آن مستمر بوده است.

وی در ادامه با اشاره به اینکه برای درمان فقر، پول مشکل را حل نمی‌کند افزود: بهترین خدمت برای مددجویان، ایجاد اشتغال و خودکفایی آنهاست. معتقدم با کارآفرینان مذاکره کرده و کارهای شراکتی با کمیته امداد انجام دهند و ایجاد اشتغال کنند.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی با بیان اینکه تولیدات صنایع دستی می‌تواند مددجویان را به سمت خودکفایی سوق دهد ابراز داشت: اشتغال فقط ایجاد کارخانه نیست، مشاغل خرد هم برای ایجاد ارزش افزوده و اشتغال مهم هستند.

امام جمعه تبریز خرید کالای ایرانی را مولفه مهم اقتصاد مقاومتی دانست و افزود: متاسفانه به جایی رسیده‌ایم که البسه تولید ایران را با مارک ترکیه از ترکیه یا بازار خودمان خریداری می‌کنیم در حالی که همین تولیدات با کیفیت بالا در کشور خودمان تولید شده است و باید نسبت به ایجاد تعصب به کالاهای تولیدی کشور توجه کنیم.

‌آل هاشم با انتقاد از اینکه برخی در جامعه به دنبال کار نیستند، به دنبال میز هستند، اضافه کرد: عده‌ای به پشت میزنشینی تمایل دارند در حالی که اصل اشتغال در صنعت و تولید است.

وی با تاکید بر اینکه دغدغه اصلی ما اشتغال است که همت مضاعف می‌خواهد گفت: باید برای این مشکلات تدبیری شود چراکه جوانان ما با مدارک تحصیلی بالا بیکار مانده اند و اگر این مسئله حل شود بسیاری از مشکلات حل می‌شود.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی با تاکید بر اینکه با ایجاد اشتغال، جوانان را نسبت به آینده کشور امیدوار کنیم افزود: یکی از خیانت‌های استکبار جهانی این است که ملت را نسبت به آینده نا امید کنند که توطئه بزرگی است.

امام جمعه تبریز تصریح کرد: اگر افراد معدود نابابی هستند که با فساد، اختلاس، رشوه، در جامعه ناامیدی ایجاد می‌کنند، باید به سزای عملشان برسانیم و مردم را به آینده امیدوار کنیم. مشکل از ما است که حرف‌های امام را نمی‌توانیم اجرا کنیم.

انتهای پیام/