خرید هواپیماهای «سوخو» منوط به تأیید کارشناسان داخلی است
خرید هواپیماهای «سوخو» منوط به تأیید کارشناسان داخلی است

سخنگوی کمیسیون عمران مجلس گفت: خرید هواپیماهای روسی سوخو منوط به تأیید کارشناسان کشور است.

به گزارش عصرتبریز، صدیف بدری با اشاره به اخبار منتشر شده درباره خرید هواپیمای مسافربری از روسیه از سوی برخی شرکت‌های داخلی، اظهار داشت: پس از خروج آمریکا از برجام قرارداد با شرکت‌های هواپیمایی بوئینگ و ایرباس در سایه‌ای از ابهام قرار گرفت لذا برخی از شرکت‌های داخلی در پی مذاکره با شرکت‌های هواپیمایی روسی هستند.

وی با بیان اینکه شرکت‌های هواپیماسازی روسی علاقه‌مند به فروش سوخو ۱۰۰ به ایرلاین‌های ایرانی هستند، افزود: اگر شرکت‌های هواپیماسازی روسی خواهان ورود به بازار رقابت فروش هواپیما به ایران هستند باید کیفیت و امنیت تولیدات خود را اثبات کنند.

سخنگوی کمیسیون عمران مجلس با با تاکید بر اینکه هواپیماهای روسی در بازار داخلی ما بدنام هستند، تصریح کرد: سابقه سقوط هواپیماهای توپولوف روسی در ایران ذهنیت بدی را در افکار عمومی ایجاد کرده است.

بدری با بیان اینکه اگر قرار بر واردات هواپیما از این کشور باشد باید کیفیت آن مورد تایید قرار گیرد، اظهار داشت: پیش از ورود هواپیماهای روسی به ناوگان هوایی کشور باید امنیت، کیفیت و استانداردهای لازم این هواپیماها از سوی کارشناسان مورد بررسی قرار گیرد. هر نوع خریدی از سوخو مبتنی بر تأیید آن از سوی کارشناسان کشور است.

نماینده مردم اردبیل در مجلس با تاکید بر اینکه با ورود سوخو به فضای رقابتی فروش هواپیما به شرکت‌های‌ هواپیمایی،گزینه‌های بیشتری پیش‌روی کشور قرار گرفته است، تاکید کرد: با توجه به شرایط به وجود آمده برای قراردادهای خرید هواپیما از بوئینگ و ایرباس، نباید دست روی دست بگذاریم، بلکه باید با سایر شرکت‌های هواپیمایی وارد مذاکره شده و شرایط را مدیریت کنیم.

انتهای پیام/