اردوغان: نوبت سنجار و قندیل در شمال عراق شده است
اردوغان: نوبت سنجار و قندیل در شمال عراق شده است

رئیس جمهوری ترکیه اعلام کرد، نوبت قندیل و سنجار به عنوان دو مقر «پ.ک.ک» در شمال عراق شده است و آنکارا به هر مکانی که امنیت کشور را تهدید کند، خواهد رفت.

به گزارش عصرتبریز به نقل از سایت شبکه روسیا الیوم، رجب طیب اردوغان، رئیس‌جمهوری ترکیه اعلام کرد،‌ نیروهای کشورش در صورت نیاز و لزوم عملیات علیه نیروهای مسلح پ.ک.ک (حزب کارگران کردستان) وارد سنجار در شمال عراق خواهند شد.

این اظهارات در جریان سخنرانی او مقابل طرفداران حزب عدالت و توسعه (حزب حاکم) در استانی در شمال کشور در چارچوب کمپین تبلیغات انتخابات زودهنگام ریاست‌جمهوری و پارلمانی مطرح شد که ۲۴ ژوئن برگزار می‌شود.

اردوغان افزود، تعداد افراد مسلحی که در عملیات عفرین در شمال سوریه خنثی شده‌اند به ۴۴۹۷ می‌رسد، در حالی که نیروهای ترکیه‌ای توانستند ۴۴۶ تن را در شمال عراق و ۴۴۳ تن دیگر را در ترکیه خنثی کنند.

وی تاکید کرد، کشورش کمر پ.ک.ک را در جریان عملیات موفقیت ‌آمیز طی دو سال گذشته خم کرده و برداشتن گام‌های لازم برای خشکاندن دیگر باتلاق‌های تروریسم بعد از عفرین را شروع کرده است.

اردوغان تصریح کرد: ترکیه عزم خود را برای این مساله جزم کرده که پ.ک.ک بهای هر قطره خون ریخته شده فرزندان ملت ترکیه را بپردازد.

انتهای پیام/