به خواسته‌ های برخی نمایندگان مجلس در پرونده شورای شهر تبریز توجه نکردیم
به خواسته‌ های برخی نمایندگان مجلس در پرونده شورای شهر تبریز توجه نکردیم

رئیس‌کل دادگستری آذربایجان شرقی گفت: به خواسته‌های برخی نمایندگان مجلس در پرونده شورای شهر و شهرداری تبریز توجهی نکردیم.

به گزارش عصرتبریز، حجت‎الاسلام والمسلمین حکمتعلی مظفری با اشاره به پرونده فساد شورای شهر و شهرداری تبریز در دوره قبلی شورای شهر اظهار داشت: دادگاه در بررسی این پرونده نظر و رأی خود را در مراحل بدوی و تجدید نظر صادر کرده است ولی متهمین قبل از اینکه حکم ابلاغ شود، بر‌اساس حق قانونی‌‌ که دارند، درخواست اعاده دادرسی را دادند.

وی علت عدم اعلام عمومی حکم و نام محکومین را عدم اتمام مرحله اعاده دادرسی دانست و گفت: سالانه هزاران پرونده اعاده دادرسی می‌شود که این پرونده هم یکی از همین موضوعات است.

رئیس‌کل دادگستری آذربایجان شرقی با بیان اینکه این پرونده به دلیل حساسیت ویژه‌ای که مردم دارند، به این شکل مورد توجه قرار گرفته است افزود: پرونده در حال طی مراحل قانونی خود تا مرحله اعاده دادرسی است که پس از اتمام این مراحل و صدور رأی قطعی و نهایی، ابلاغ و اجرای حکم صورت خواهد گرفت.

مظفری تاکید کرد: به محض بررسی پرونده و اعاده آن، برابر مقرّرات و با قاطعیّت تمام نسبت به اجرای حکم که مورد انتظار مردم است اقدام می‌کنیم و به وعده خود مبنی بر معرفی و اجرای حکم درباره محکوم‌علیه پرونده شهرداری و شورای شهر تبریز، عمل خواهیم کرد.

وی درباره شائبه اعمال نفوذ یکی از نمایندگان تبریز در پرونده فساد شورای شهر و شهرداری تبریز گفت: از اخبار و شایعات اطلاعی ندارم ولی در دوران بررسی پرونده در دادگاه آذربایجان‌شرقی برخی از نمایندگان مجلس خواسته‌هایی داشتند که ما توجه نکردیم و با کمال قاطعیت و استقلال رأی را صادر کردیم اکنون هم در مرحله اعاده دادرسی در دیوان عالی کشور است که از دست دادگستری استان خارج شده است.

رئیس‌کل دادگستری آذربایجان شرقی با اشاره به اینکه هیچ فردی حق دخالت در روند دادرسی را ندارد افزود: نه تنها حق ندارد، بلکه توان دخالت در روند دادرسی را هم ندارد.

انتهای پیام/

  • منبع خبر : تسنیم