صدقات در آذربایجان شرقی نسبت به بهار سال گذشته رشد ۴ درصدی داشته است
صدقات در آذربایجان شرقی نسبت به بهار سال گذشته رشد ۴ درصدی داشته است

مدیرکل کمیته امداد استان آذربایجان شرقی گفت: صدقات پرداختی مردم استان در بهار امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته چهار درصد رشد داشته است.

به گزارش عصرتبریز، محمد کلامی با بیان اینکه صدقات پرداختی مردم این استان در بهار امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته چهار درصد رشد داشته است، گفت: مردم نوع‌دوست استان آذربایجان شرقی از ابتدای سال جاری تاکنون سال جاری مبلغ دو میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان صدقه پرداخت کردند.

وی با تأکید بر اینکه صدقات جمع‌آوری‌شده توسط کمیته امداد وجوه امانی و شرعی هستند، بیان کرد: صدقات جمع‌آوری‌شده هر شهر برای مردم همان شهر و طبق دستورالعمل‌های لازم در سرفصل‌های کمک‌های موردی خاص، آمور بهداشت و درمان، کمک به دانش‌آموزان نیازمند، تأمین مسکن، ازدواج، وام قرض الحسنه و اشتغال‌زایی مددجویان هزینه می‌شود.

مدیرکل کمیته امداد استان آذربایجان شرقی به اهمیت الکترونیکی کردن پرداخت صدقات اشاره کرد و گفت: مردم نیکوکار استان می‌توانند از روش‌های آسان همچون نصب نرم‌افزارهای موبایلی “سکه” و “سنا” یا از طریق واردکردن کد #۰۴۱*۸۸۷۷* از طریق تلفن همراه، نسبت به پرداخت صدقات خود اقدام نمایند.

کلامی گفت: مردم استان می‌توانند با ارسال عدد ۲۰ به سامانه پیامکی ۳۰۰۰۷۶۳۹ پس از دریافت نرم‌افزار سنا نسبت به نصب آن در تلفن همراه خود اقدام کنند.

وی با اشاره به اینکه صدقات جمع‌آوری‌شده در هر شهرستان برای نیازمندان همان شهرستان هزینه می‌شود، گفت: در سال گذشته یک میلیارد تومان از صدقات جمع‌آوری‌شده در آذربایجان شرقی برای ایجاد اشتغال و مهارت‌آموزی مددجویان هزینه شده است.

کلامی با اعلام اینکه در سال گذشته ۶۹۵ میلیون تومان از صدقات مردمی برای درمان بیماران نیازمند اختصاص یافت، بیان کرد: همچنین دو میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان از صدقات جمع‌آوری‌شده در سال ۹۶ برای ساخت و تعمیر مسکن مددجویان هزینه شده است.

انتهای پیام/