کارخانه «تبریزکف»؛ از ماه‌ها حقوق معوقه تا اخراج نماینده کارگران

دسته: آذربایجان شرقی , اجتماعی , ویژه
بدون دیدگاه
دوشنبه - ۵ مرداد ۱۳۹۴

۱۳۹۴۰۵۰۳۰۱۱۸۴۶۲۸۳۵۷۴۷۷۳۳

عصر تبریز/ تسنیم: شرکت تبریز کف در سال‌های اخیر با مشکلات مالی مواجه ‌و همین امر سبب شده حدود ۲۰۰ کارگر این کارخانه ماه‌ها از دریافت حقوق و حتی در برخی مواقع حق بیمه باز مانده و با مشکلات معیشتی زیادی مواجه شوند، همچنین ‌در پی ادامه عدم پرداخت حق و حقوق این کارگران توسط کارخانه، ده‌ها بار تجمع اعتراضی در کارخانه، مرند و تبریز برگزار شده است.
در مهرماه سال گذشته و در جریان سفر استاندار آذربایجان شرقی به مرند جهت معارفه فرماندار جدید این شهرستان، تجمع اعتراضی کارگران تبریزکف در مقابل ساختمان فرمانداری مرند برگزار شد و استاندار آذربایجان شرقی برای حل این مشکل در اسرع وقت وعده داد، ولی وعده‌ای که هنوز محقق نشده است.
در ادامه و در جریان سفر یکی از شخصیت‌های کشوری به مرند، به‌عنوان نماینده هیئت دولت در سفر ریاست جمهوری به استان، کارگران کارخانه تبریز کف شهر مرند که ماه‌ها حقوق معوقه دارند در مراسم سخنرانی وی با نشان دادن پلاکاردها و تحویل نامه اعتراضی، خواستار حل مشکلات خود شدند. در نهایت هفته گذشته ‌نماینده قانونی کارگران تبریز کف که در این مدت برای احقاق حقوق کارگران تلاش کرده است، ‌اخراج شد.
به گفته داداشلو، نماینده کارگران تبریز کف، بسیاری از کارگران ماه‌ها حقوق دریافت نکرده‌اند و ۱۵ تا ۲۰ میلیون تومان طلب دارند، با این حال در سال‌جاری هر نفر فقط ۵۰۰ هزار تومان دریافت کرده‌ است.


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:
کانال تلگرام پایگاه خبری عصر تبریز
دیدگاه ها
صرف نظر از پاسخگویی

سوال امنیتی *

آذربایجان شرقی
ایران
بین الملل