دستگاه‌های اجرایی مالک فرایند ارائه تسهیلات اشتغال هستند/ لزوم فعال‌تر شدن دبیرخانه کارگروه اشتغال
دستگاه‌های اجرایی مالک فرایند ارائه تسهیلات اشتغال هستند/ لزوم فعال‌تر شدن دبیرخانه کارگروه اشتغال

استاندار آذربایجان شرقی خواستار پیگیری جدی سازمان ها و نهادهای متولی امر در خصوص پرداخت تسهیلات اشتغال شد و گفت: دستگاه های اجرایی مالک فرایند ارائه تسهیلات اشتغال هستند و باید کل این فرایند را رصد و پیگیری کنند.

به گزارش عصرتبریز، مجید خدابخش در جلسه کارگروه تخصصی اشتغال استان، با اشاره به آخرین آمار پرداخت تسهیلات اشتغال فراگیر توسط بانک های عامل، اظهار کرد: به جز بخش کشاورزی، ۱۰۱ طرح اشتغال زایی  به بانک ها معرفی شده است که ۳۵ مورد در بانک ها منجر به عقد قرار داد شده است.

وی با اشاره به اینکه سهم استان آذربایجان شرقی از این تسهیلات، حدود ۸۷۳ میلیارد تومان است، گفت: ۱۳۱ میلیارد تومان مربوط به بخش کشاورزی و ۷۳۰ میلیارد تومان مربوط به بخش های دیگر است در حالی که ارزش کل طرح های ارائه شده تنها ۱۴۸ میلیارد تومان است و این نشان می دهد که دبیرخانه باید در این رابطه سرعت عمل بیشتری داشته باشد.

وی از عملکرد دبیرخانه کارگروه اشتغال نیز انتقاد کرد و افزود: جلسات کارگروه اشتغال نباید محل مذاکره بین اداره کل کار و بانک ها باشد و انتظار داریم دبیرخانه به صورت فعال تر وظایف قانونی محول شده را عملیاتی کند.

استاندار آذریایجان شرقی، پیگیری ارائه تسهیلات در بخش اشتغال را تنها بخشی از وظایف این کارگروه دانست و گفت: موضوعات اشتغال موضوعی تخصصی است و باید مهارت آموزی و حرفه آموزی در این کارگروه پر رنگ تر مورد بحث و بررسی قرار گیرد.

وی همچنین با اشاره به یارانه دولتی سود تسهیلات اشتغال فراگیر ویژه مناطق محروم و شرکت های دانش بنیان گفت: قانون گذار یارانه ویژه ای در این بخش ها در نظر گرفته است که انتظار داریم سازمان ها و بانک ها اطلاع رسانی های مورد نیاز را به متقاضیان انجام دهند.

انتهای پیام/